Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Śrutowniki

Informacje o zdjęciu Śrutownik i mieszalniki

Zrobione z OLYMPUS IMAGING CORP. VG130,D710

  • 4,7 mm
  • 1/30
  • f f/2.8
  • ISO 125
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

13 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Ile zboża Śrutujesz tygodniowo i ile Mieszasz paszy?
Przepraszam za ciekawość, ale jak zakończyła się ta sprawa z tym przepisywaniem bydła? Co Musiałeś załatwić i ile to Cię kosztowało?

Z przejęciem bydła narazie się jeszcze wstrzymałem :) Do opasów śrutuje 1t na około 2 tygodnie a do krów około 400kg śruty z koncentratami na około 2 tygodnie + dodatkowo krowy dostają samą śrutę która jest co kilka dni śrutowana także tu dawki ci nie podam bo sam nie wiem ile dokładnie wychodzi a bajek nie chce opowiadać :)

A jak teraz u Was za opasy płacą? U mnie zrobiło się teraz w okolicy dużo bydła, to nawet HFów bardzo nie chcą brać, kolorowych jest dużo, a cena się kręci 7-8 zł. Za najlepsze sztuki dochodzi do 9 zł.

panowie, przecież żeby były cielaki to muszą być krowy, jeżeli nie zwiększyła się produkcja mleka w polsce tj. stan krów to raczej więcej opasów nie będzie :P co najwyżej mały procent z importu cielaków do PL.

 

fajnie masz zrobione osobne pomieszczenie na mieszalnie :) u mnie w stodole mam mieszalnik to wiecznie całe sprzęty w mące. ale fajnie też że masz 2 śrutowniki ja z tucznikami i bydłem mam przewalone bo najpierw muszę naśrutować dla bydła i zasypać w worki a potem dopiero dla macior i odsypać :P i na końcu dla tuczników tonę raz na 5 dni :P

co to za zmijka? jaka ma srednice?

żmijka samoróbka :) Nie pamiętam jaką ma średnicę ale jak chcesz to mogę zmierzyć jak będe miał chwilę czasu ;)

No i takie coś bym u siebie widział i by mi do szczęścia wystarczyło, z małym ale, aby był jakiś duży zasyp nad śrutownikiem, i śruta nie do mieszalnika a do większego silosu a tak to lux. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×