Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Zestaw tygodnia - archiwum

Opryskiwacz Danfoil AirBross 24m 50l/ha

50l/ha czyli opryskiwacz danfoil AirBross 24m. Pryskanie na kukurydzę odżywką ;)Informacje o zdjęciu Opryskiwacz Danfoil AirBross 24m 50l/ha


7 komentarzy

Rekomendowane komentarze

a jaki jest stosunek środka do cieczy? daje sie mniejsza dawke niż zalecana czy jak? opowiedz coś więcej o tej technice oprysku i samym opryskiwaczu. jakie korzyści z tak niskiej ilości cieczy na ha?

 

Stosunek do cieczy jest różny i zależny od oprysku i nie jestem w stanie powiedzieć jak to wygląda,dawka stosuje się zazwyczaj od 30l do 70l my najczęściej czy to rzepak czy kukurydza stosujemy 50l/ha opryskiwacz jest bardzo dokładny dzięki dyszą które bardzo drobne kropelki pokrywają całą roślinę nie tylko od góry.Dzięki tak małej ilości wody można za jasnym razem pryskac dużo hektarów.dokładny GPS i rozlanczane sekcje oraz automatyczna odległość od rośliny i stabilizacja i nie ciągnie za sobą zbiornika na kołach to dobre zalety tego opryskiwacza;)

szczerze to może do nie których zabiegów jest to dobre rozwiązanie ale to coś bez belki takiej jak w horsch leeb to raczej nie zwojuje dużo bo są rejony gdzie praktycznie cały czas wieje wiatr.

Jeszcze pytanie jaka jest cena takiej zabawki? I kogo na nią stać? Kiedy się zwróci? Niedługo to samą chemią bez wody będą pryskać...

Cena to około 300 tys,kogo stać ? na pewno nie na gospodarstwa poniżej 100 ha moim zdaniem,ale gdy ma się już z 200 i pola nie blisko domu to jest bardzo opłacalne że względu na czas na paliwo z dojazdów i że można pryskac w deszcze i wiatry(bez przesadne) roślina tak i tak pochłania wszystko czy dasz 400 l i z tego połowa spłynie na zieme czy dasz 50 i zostanie na roślinę i tak chemia i tak bardzo dobrze rozmieszczona na każdej stronie rośliny.P.S każdy ma swoje zdanie i powie że gadam głupoty ale ja porównuje opryskiwacze inne to tego i to jest moje zdanie ;)

szczerze to może do nie których zabiegów jest to dobre rozwiązanie ale to coś bez belki takiej jak w horsch leeb to raczej nie zwojuje dużo bo są rejony gdzie praktycznie cały czas wieje wiatr.

Iron dobry opryskiwacz dla dzierżawców co jeżdżą za piątą wieś po 30-40km za kawałkiem ziemi :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×