Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Materiał siewny / Pasze / Nawozy / Środki ochrony roślin

Musli i Mleko od Trouw Nutrition

Dostawa dla cielaków :D A wy co podajecie swoim ?


Informacje o zdjęciu Musli i Mleko od Trouw Nutrition


12 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Kiedyś czerwone i fioletowe sprayfo. Po tym musli a właściwie cj sraki dostały. Na start tylko krowie mleko przez kilka tyg.

Tak prosto od krowy. Są przyrosty i zero biegunek. No chyba, że dostanie za dużo do picia. :) Stosuj€ taki system od roku i nie zamierzam zmienić. Bardzo dobry preparat wychodzi niewiele taniej niż mleko a tylko problemów więcej. Zależnie od firmy to co partia to inny skład, bo kolor czy smak inny. Przetestowałem wiele preparatów i po odpojeniu mlekiem przechodzą na milli lub sanolac z sano( zależy w jakim wieku kończę odpajane mlekiem). Sprayfo fioletowe i niebieskie też jest dobre a czerwone nienajgorsze.

Zależy od cielaka i parametrów mleka. 5-7 L dziennie a bywały sztuki co i 8 by wypiły. Problem tylko taki na mleku, że jak tyle wypije to w du.. ma musli. Wtedy trzeba zmniejszyć lub wodą rozcieńczyć.

U mnie dostają 7-8l na dobre pierwszy miesiąc może trochę lepiej ... później leje mniej lepka i dolewam wody po myciu dojarki do mleka i tak przez jakiś czas dostają na na końcu juz prawie sama woda z dojarki i do tego troche mleka zeby lepszego smaka miały :)

U mnie tak samo jest jak u Rolnik7343. Dla najmniejszych samo mleko a dla większych woda z mlekiem po myciu przewodów i dojarki na hali. 

My też cielęta odpajamy mlekiem prosto od krowy i u nas ten system bardzo dobrze się sprawdza :) A preparatów mleko podobnych nie chcemy już widzieć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×