Skocz do zawartości


Informacje o zdjęciu SaMasz 2x3m i MB trac 1300


13 komentarzy

Rekomendowane komentarze

komfort bardzo dobry, jedynie przy przedniej kosiarce amortyzacja na sprężynach nie jest najlepsza, przy podnoszeniu ściska sprężyny i mniej podnosi niż powinien.

7ha jak najbardziej możliwe, prędkość od 12 do 17 km/h, ale teren pagórkowaty i pierwszy raz tym zestawem kosiłem.

@same110 słyszałem o wyniku 18 ha w 45 minut oczywiście w jednym równym kawałku. Kosił JD 6170 r z dwoma kosiarkami lely tylko że prędkość to tam była cały czas ponad 35 km/h na prostych dochodziło do 40 km :D ja lely 2.4 m z ciągnikiem 86 km położyłem 2 ha w 30 min także wynik jaki tu kolega osiągnął bardzo możliwy :)

@withanight jeśli nie wieżysz wejdź na Youtube i wpisz johndeere 6170 r + lely i tam jest film jak jasiek lata z kosiarkami zresztą link do zapowiedzi tego filmu jest powyżej :)

Panowie, czysta matematyka. Hektar to 10.000 m^2, czyli przy prędkości 10 km/h i szerokości roboczej 6 m robi się w ciągu godziny teren o wymiarach 1 km x 60 m lub 100 x 600 metrów - czyli 6 ha/h (pomijając uwrocia). Więc wynik 7 ha w 1:40 h to żaden wyczyn, a raczej całkiem normalna wydajność takiego zestawu (zakładając w miarę równe i kształtne łąki, bo w dobrych warunkach spokojnie można jechać 12-13 km/h, a na uwrocia mało się traci).

 

A przywoływanie prędkości drogowych (35-40 km/h) z jakichś światowych rekordów jest co najmniej idiotyczne, bo tam mają łąki równe (więc prędkość rośnie), duże (mało uwroci), kształtne (brak strat czasu na kliny), twarde (brak strat czasu na błoto), a do tego GPS z prowadzeniem równoległym, więc omijaki i nakładki to max 2-3 cm, a ciągniki mają co najmniej 2-krotną nadwyżkę mocy. To nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi warunkami, a tym bardziej z kilkunastoletnim i starszym sprzętem.

  • Like 1

18ha w 45 minut to lepiej niż rekord Guinesa SaMaszu, średnio 17ha/h przez 8h. tylko tamten jakby odpowiednią łąkę znalazł to może rekordy bić. bardzo dużo zależy właśnie od łąki. dałoby radę trochę szybciej, lecz na pjerwsze koszenie w tym roku nie jest źle. Mercedes bardzo fajny ciągnik, jako że był mocno eksploatowany przez poprzedniego właściciela sporo było pracy przy odbudowie i nie wszystko jest w 100% pewne. Z częściami to jest tak że albo się dopasuje lub dorobi z czego innego albo trzeba znaleść kogoś co ma podobnego MB. spodobały mi się te ciągniki i powoli rozglądam się za kolejnym. Spalania nie liczyłem jeszcze, kiedyś policze☺ narazie cieszę się że prawie bezawaryjnie pracuje

Samasz podczas pobijania rekordu nie miał idealnego pola, było dość nie równe a to z filmiku, 18 ha w 45 minut było jednym dużym, równym polem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×