Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Zetor 8540 - 10540 / Proxima / Forterra

Zetor 10641 Forterra Turbo + Unia Group Hermes 3m

nowe opony forterra dostanie przed zimą , nie ma nawet kiedy założyć ,a teraz sucho to aż tak bardzo nie są wymagane i stare mozna wykończyć .
Zetor świezo po wymianie oleju Fuchs 10w40 .
Wirnik bardzo przydatna maszyna w gospodarstwie . Bardzo robotę usprawnia .


  • Like 1

Informacje o zdjęciu Zetor 10641 Forterra Turbo + Unia Group Hermes 3m

Zrobione z NIKON COOLPIX P610

  • 4,3 mm
  • 10/2500
  • f f/3.3
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

8 komentarzy

Rekomendowane komentarze

starałem się odpowiednio wyregulować raz ,żeby było odpowiednio pod pszenicę , a dwa ,żeby ciagnik miał dosć lekko i mógł jechać wyższym biegiem , bo niższym za dużo by rozpylił .

  • Like 1

Jak Zetor radzi sobie z Hermesem? Dałoby radę do Hermesa zagregować jakiś siewnik? Czy potrzebny by był większy balast na przodzie?

Zacznę od siewnika .

Próbowaliśmy poznaniaka i z rzepakiem podniósł , rozłożył , dało by radę pracować , z zasypanym do połowy pszenicą podniósł , ale nie rozłożył , z gaspardo dorada sp4 podniósł , ale tez nie rozłożył .Po prostu brakuje kg z przodu , tu jedyne 360 kg ,a ciągnik dość krótki , ale tak czy tak bał bym się tym pracować ,żeby coś nie pękło , albo jd , albo ładowacz , żeby cos go trzymało  w kupie , bo nawet jak z przodu tuz z obciążnkiem ,a z tyłu rozłożony hermes i siewnik i przejazd przez bruzdę i lepiej nie próbować . Po dziurach wszystko trzeszczało skrzypiało itp. Dlatego kupiliśmy półzawieszany i pomimo małych i klinowatych działek pracuje się super , Poza tym moim zdaniem wirnik to tak maszyna ,że najlepiej sie pracuje nią samą , chyba ,że ciagnik na duży wyrost .

Pewnie myślisz o wirówce do swojego plusa to powiem Ci ,że znajomy św.pamięci zwykłą 90 ciągną to bronę ze swoim siewnikiem , ale nie wiem jakim i miał 270 kg z przodu .

Nasz siewnik to talerzowy poznaniak 410/3m

Tutaj jeździłem 3 polową z dwoma  półbiegami ,ale chodziło mi o dobre wymieszanie ,żeby nie przelecieć za szybko . Dziś robiłem na czyściejszym ściernisku po rzepaku potraktownym dwa razy broną talerzową to jechałem 1 szosową z jednym , albo 4 polową całą , z jednym . Najszybciej jechałem w historii dwójką z jednym . W świeżej orce ostatnio pod rzepak robiłem to na 4 polowa z jednym lub pełna , albo 1 szosowa z jednym .Najszczęsciej w bronie używam jeden + 1 lub 4+1 .  W biernym upr-siewnym jeżdżę tymi samymi biegami , czyli  1+1,4+1 i czasem całe 1 , a max cała 2. 

Jak mało się sprecyzowałem a to normalne , lub potrzebujesz więcej info to pisz , nie ma problemu .

Tak przydałoby się więcej kg z przodu , albo tuz i te 360 kg dalej wysunięte robiło by dobrą robotę .Kiedyś chciałem te z tyłu powiesić z przodu , ale mało profesjonalnie to by wyglądało i bez klasy .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×