Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w John Deere 3x00-9x00

Informacje o zdjęciu John Deere 6200 + AgroMasz PJ4

Zrobione z NIKON CORPORATION NIKON D60

  • 50 mm
  • 10/250
  • f f/11.0
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

15 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Myślałem, ale z nowu żeby obrotowy zabierał na szerokość tyle co ten to już nie na mojego Jaśka. AgroMasz'a nigdy więcej :) Tego chce sprzedać i zakupic Kvernelanda, albo Overuma.

  • Like 1

a ja porównując orke agromaszem 3 skib obrot, a overumem 3 dni obrot, orka tydz temu. Na suchym polu agromasz ktorym oral ursus 914, ladniej krył niz overum pracujacy z proxima

Nie mogę ich ustawić żeby idealnie równo orały, trzecia skiba zawsze idzie troche płycej i to mnie w nich ciągle denerwuje.

Ja ze swego jestem zadowolony a mam taki sam. Tego roku podczas suszy ładnie się spisał (dłuta były ciepłe). Ogólnie ponad 70 ha zaorane. 4 - 5 klasy. Po 60 dłuta zmieniłem na oryginalne kv. Lemiesze jeszcze oryginalne po jakieś 2 - 3 cm ubyło. Reszta elementów roboczych w zasadzie nie widać by się zużyła. Popękały piersi na wysokości najniższej śruby ale się trzymają i są grube. Praktycznie nie widać zużycia. Jak na tani pług wg mnie bardzo dobry.

Też zastanawiałem się nad obrotówką. Ale po pierwsze za 8,5 tys żadnej dobrej obrotówki używanej z zachodu się nie kupi. kv ab 100 kosztuje używany około 15 tys minimum. A gdy szukałem pługa nic innego sensownego do 10 tys nawet zagonowego nie mogłem znaleźć. Poza tym mam niektóre działki np 100x100m. I nie bardzo chciało mi się bawić z obrotówką tym bardziej, gdy miałem mniejszy ciągnik.

Jeśli ci jeden korpus źle orze. Choć wg mnie nie jest źle. To popatrz po pierwsze czy nic nie jest krzywe. Po drugie każdy korpus ma regulację konta natarcia. Może tam coś trzeba podregulować np opuścić troszkę w dół, aby głębiej brał. Dla mnie to tez atut, że ten pług choć jest jakościowo gorszy od renomowanych zachodnich ma nowoczesną konstrukcję. Regulowana szerokość orki z regulacja korpusów, regulacja konta natarcia każdego korpusu z osobna (dziób lemiesza góra/dół) no i elementy robocze nowego typu z długimi odkładniami.

Jeden większy minus, który jak czas pozwoli przerobię. To przesunięcie wierzy pługa dalej niż regulacja pozwala. Nie mogę do końca ustawić punktu ciągu. Orka wychodzi jak na zdjęciu ale przy tym ciągniku co teraz mam muszę usztywniać lewy stabilizator bo mi lekko ucieka pług ku caliźnie. Wywiercenie 6 nowych otworów i przesunięcie wierzy w lewo rozwiąże ten problem. Jak znajdę czas bo już 2 lata tak orzę i jest ok. Zastąpiłem też fabryczne zabezpieczenia ze śrub 5,8 na 8,8.

  • Like 1

Przecież wiem że każdy korpus można indywidualnie ustawiać góra-dół. Wszystkich możliwych ustawień próbowałem. Problem jest w tym że gdy przyłożę jakąś listwę po dziobach lemieszy, to trzeci jest cofnięty względem pozostałych o kilka cm. Nabiera mniej ziemi niż pozostałe i tego raczej nie da się poprawić, wygląda mi to na poważną wadę konstrukcyjną.

 

Co do ustawienia punktu ciągu, to w swoim też tego nie mogę zrobić. Przydało by się go bardziej skręcić na tej poziomej śrubie rzymskiej, ale rama dalej nie puszcza. Kolejny błąd konstrukcyjny.

 

Na tym kawałku prędkość orki to około 9 km/h

U mnie też są różnice między odległościami dziobów lemieszy.. Mierzyłem na nowym pługu. Z tym, że różnice wahają się około 1 cm. Zarówno jeśli chodzi o szerokość danej skiby mierzoną pod kątem prostym do kierunku jazdy. Jak i odległości między czubkami dłut mierzone po skosie. Po prostu mała dokładność wykonania. Ale czy używany 20 letni pług zachodni będzie co do 1 cm idealny nie wiem. Możesz jeszcze sprawdzić, czy słupicy nie masz zgiętej.

Chodzi ci o śrubę rzymską tą przy belce (do której przyczepia się ciągnik) na dole między ramionami podnośnika? Czy śrubę którą reguluje się skos ramy?

Jeśli o ta pierwszą między ramionami to masz ten sam problem co ja. I pewnie kilku innych bo już gdzieś o tym czytałem. Ja u siebie przesunąłem wierzę w lewo. Na tych podłużnych otworach regulacyjnych w ramie na maksa. Jest prawie idealnie. Jak będę miał czas zdejmę wierzę zawiozę do ślusarza, aby mi dodatkowe otwory wywiercił i będzie ok. Jak to w tanich pługach. Ogólnie na swoje 15 ha jestem zadowolony. Kumpel kupił agro masza zagonowego PZ 4 skibowego. I dopiero sobie w brodę pluje. Ledwo zaorał na siew pod oziminy. A orał dobry tydzień, dwa później niż ja, po opadach deszczu. I mówi do mnie, ty to masz super pług hehe.

Ja mam zagonowego agromasza 4x35 i u mnie 2 skiba tez troszkę cofnięta ale na polu nie ma śladu po tym. Ogolnie jestem zadowolony jedynie mam zastrzeżenia do przykrywania resztek pożniwnych.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×