Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Materiał siewny / Pasze / Nawozy / Środki ochrony roślin

Kiszonka z Kukurydzy

Tyle zostało... w tym roku zasiałem 1 ha więcej ale po życie więc nie wiem co to będzie, niby rosnąć rośnie teraz deszcze przepadują, no zobaczymy.
Panowie mam pytanie, będę musiał coś dokupić zamiast kiszonki z kukurydzy i co by było najlepsze i tak w miarę cenowo, miałem zamiar kupić zakiszane wysłodki w belach, bela waży około tony i kosztuje 250 zł dobre to będzie?


Informacje o zdjęciu Kiszonka z Kukurydzy

Zrobione z samsung GT-I9505

  • 4,2 mm
  • 1/100
  • f f/2.2
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

12 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Nie wiem nie kupowałem takiej paszy , ja wolał bym kupić siankoszonke :)

Energie zastąpić białkiem, na prawdę mądre rozwiązanie... 

Wysłodki będą ok, wartościowe podobne do qq, możesz też zakupić suche i dawać ten granulat krową. Choć najtaniej i najekonomiczniej by wyszło kupić na jesieni mokrych, 2-3 razy tańsze niż te z bel.  

Teraz to oczywiście że tylko kiszone, bądź suche. :D Ale przy tej cenie kiszonych mocno bym rozważył opcje suchych jako granulki, nie wiem jaka jest ich cena u Ciebie ale mogą wyjść korzystniej.  

Ceny tych paszy teraz są wysokie jeżeli nie masz sieczkarni do kukurydzy to myślał bym o zakupie np. Pottinger mex IIR (niska cena, ładnie tnie) do jesieni kosił byś codziennie a w sezonie zamówił byś paszy ciężarówką i by było najlepiej

no ale kupić sieczkarnie to podejrzewam że z od 3 do 6 tysi trzeba dać a i soje kupić to też kasa, teraz już daję soje mieszam z własną śrutą, więc kupno sieczkarni odpada bo aby do tego kupować to szkoda kasy, w następnym roku mogę nie potrzebować jej a na to popytu nie ma i zostanie mi, wole dać parę groszy więcej i kupić tych wysłodków do września jakoś przetrzymam ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×