Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Zetor 8540 - 10540 / Proxima / Forterra

Zetor 10641 + Brandys BSS 9

Zaczynamy rzepak , 25.07

  • Like 1

Informacje o zdjęciu Zetor 10641 + Brandys BSS 9

Zrobione z NIKON COOLPIX P610

  • 7,2 mm
  • 10/6400
  • f f/3.8
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

16 komentarzy

Rekomendowane komentarze

I jak plon?Duży areał Miałeś obsiany rzepakiem?U mnie jeden gospodarz w piątek zaczął a drugi już z tydz. temu kosił na 3klasie a reszta na piachach to już 1,5 tyg. jak kosili.5 leci i pozdrawiam :)

  • Like 2

słaby , nawet bardzo , 3200-3400 kg/ha ,w tym roku 8 ha , było 11 , ale część wymarzła , część ślimaki wjeb@ły .

Dzięki , dzieki ,tu 2 klasa  .

Również pozdrawiam .

Dzięki , tych szumów nie słyszałem , chyba sie to uspokoiło , sprawuje się bardzo dobrze , ciekła ropa nie wiadomo skąd ,ale przestało , ogólnie to od dobrego roku nic przy nim nie grzebane , na żniwa miał dostać skórzaną kierownicę , ledy i swiatła dzienne , podświetlenie schodów kabiny ,ale nie było kiedy , bo wiata sie przeciagnęła  , po skończeniu 3 tyś mth zaczął ewidentnie mniej palić.

ledy po jednym miały iść na słupek A kabiny nad kierunki , drugie dzienne prostokatne w atrapę od strony wewnętrznej , takie paski ledowe pod rame kabiny , 1 i 2 schodek kabiny z każdej strony , oraz do wnętrza kabiny ,  koło pedałów , między ramą kabiny a podsufitką oraz koło obsługi podnośnika .A i jeszcze pod dach z boku rzucając światło na schody i okolice .

W transporcie zszedł o 1,5 litra niżej można powiedzieć w cyklu mieszanym , w aktywnej pali około litr mniej ,ogólnie mniej się leje do zbiornika ,a dłużej sie jeździ , całą wiosnę od bronowania po uprawki estetyczne , kilka majowych tras , po materiały budowlane przejeździł na 100 litrach zatankowany 2 lutego , ponownie tankowany 2 lipca , uprawił dwa razy pod ziemniaki , pod qq bronował , woził ogólnie wykonywał wiele prac .Zbiornik ma pojemność 180 l , tankując go pod korek 2 lipca weszło 138 litrów , co znaczy ,ze na całą wiosnę spalił jakieś 42 litry , chyba dobrze liczę , to mniej o 5 litrów wzgledem zeszłej wiosny , gdzie nie było sianej qq , więc robił tylko przy ziemniakach .

Radek - własnie ciekawy jestem ile w żniwa spali , tylko jeździ z pedałem w podłodze to cudów nie będzie , dziadek ma ciężką nogę  :P

Kuba w zeszłym roku było 5200 , te ziemie mają możliwości , wapna , nawozu , najlepsze opryski , 2 klasa gleby ,więc trochę słabo ,krótko mówiąc wszystko zawdzięczam suszy , ale co zrobić , jakie masz gleby ?

U mnie 6 ton pszenicy to jest maks plon, a rzepak jak da 2,5 tony to jestem happy  :lol:  B) Ale już mój sąsiad bez problemu uzyskuje 3-3,5 tony rzepaku ale ziemia o dwie klasy lepsza  :)

Radek prawdopodobnie od środy , czyli w sam środek żniw , bo wczoraj skosiliśmy trochę i brakło przyczep , bo dwie duże były z rzepakiem , dziś rzepak pojechał , ale popadało , więc koszenia nie będzie , a jutro tato ma służbę ,wiec też nie , w środę rano , jeśli nie to do piątku na pewno .

U nas też sąsiedzi więcej , a ziemie 1 klasa na wilgotnym terenie , co w tym roku sprawdziło sie idealnie mają , więc dobre jest co jest i trzeba dziekować ,ze w ogóle coś jest , bo 30 km ode mnie 300 ha qq poszło w cholerę .

Pług to bez szału - 30 letni , 4 skibowy Fortschritt B-125 powiem Ci ,ze jakoś orze , ale na przysżły rok kręcimy się koło czegoś z wałem i myślimy albo IBIS L na Longach z Terrą , albo Kuhn MultiMASTER 113 NSH z wałem Expomu , bo w tym zetor zwyczajnie się nudzi .

On dużo palił jak się docierał , czyli jakieś 100 mth , a wraz ze zrobieniem 3 tyś mth pali jeszcze mniej , czyli z naszą czwórką spali koło 18l/ha , wiadomo ,ze jak jedziemy na kawałek , 10 ha , gdzie mam i żwir i glinę i górki i trzeba robić 3 składy to też inaczej , ale do 20l/ha max ,oczywiście w cięższych warunkach , wiadomo z zagonowym też trochę jazdy jest , więc też spalanie też się zmienia , teraz myślę ,że będzie jeszcze mniej palił , bo jak pisałem wiosną dobił do 3 tysiaków i teraz zauważam ,ze paliwo wolniej ubywa .

Dla jednych to baardzo dużo , dla innych średnio , mnie satysfakcjonuje to ,że ciagnik ma moc , uciąg , dobrze mi się nim pracuje , na spalanie  nie patrzę ile trzeba wlać to wlewam i się nie pieprzę , na nas te ciagnik wyrobił tak dobrą opinię ,że następny będzie zetor .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×