Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w New Holland / Clayson

New Holland TC5050

Dzisiejsze cięcie pszenicy na 10 ha kawałku , odmiany Astoria i Arkadia , na razie około 8t/ha, 12.7 % wilgotności.Informacje o zdjęciu New Holland TC5050

Zrobione z NIKON COOLPIX P610

  • 32,2 mm
  • 10/12500
  • f f/5.3
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

21 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Kosiliśmy większość arkadii , widac ,że astoria słabsza , ogólnie ten rok jest moim słabszy , w zeszłym rzepku był 5200, teraz 3200 , no ale cóż , mam nadzieję , że przyszły będzie lepszy , jednak dużo zrobiła susza , u nas deszcz spadł o tydzień za późno , pszenica wysoka , bo była zbyt sucho na wjazd z antywylegaczem ot i tak to .

Dwa lata temu na tym polu pszenica sypnęła 11200kg/ha , był to Julius .

To jakie nawożenie że taki plon? I ziemia jaka klasa?I chyba zapałów nie ma?W piątek u babci kosił taki NH żyto ale się popsuł i skosił tylko jeden kawałek.U mnie pszenica to jeszcze jest zielona ale już powoli żółknie.A plon ładny i 5 leci za NH :) Lepiej mi się w starej budzie podobają niż w nowej :)

W starej budzie mi też sie podobaja , ale w nowej bardziej , tylko nowa droższa o 40 tyś netto od starej , u nas pszenica też zielona jeszcze jest ,4 ha , ale to jest nasienna , na 1 klasie . Dzieki , dzieki . Wszystkie zabiegi agrotechniczne Ci wypiszę na dniach ,bo mamy gdzie zapisane , połapię sie w papierkach i napiszę , ziemia klasy 3 .

Czyli widzę że plony masz jak u Mnie, nam wyszło 7,5 i patrząc na sąsiadów to jest to plon z dolnej granicy. Tylko Ty masz lepsze ziemie, u nas głównie 3A 3B i susza bardzo mocno się odbiła na roślinach.

Tutaj na razie szedł najgorszy kawałek , reszta jeszcze zielona , z tym ,że tutaj akurat nie w tym miejscu , ale jest i lina i żwirek i górki , to tam jest powypalana trochę jeszcze , ogólnie tu jest 3 klasa .

Byliśmy na 3 usługach to na razie u nas najwięcej , ale nie wiele . To łądnie u Was sypie pszenica .

Żniwa to akurat w niedzielę żaden grzech , chcesz wiedzieć proszę bardzo na 10 byłem w kosciele , poświeciliśmy auta , dalismy na tacę . Zbieram pszenicę - zbieram chleb , jakbym czekał do poniedziałku to bym ch*ja ukosił , bo dzis polało , skosiliśmy tylko położone , które jakby popadało to sami wiecie co by było .

od kat pamietam zawsze sie w niedziele mlocilo ,a  susza wystypuje co 3-4 lata, wystapila nie pierwszy raz i nie ostatni

  • Like 1

Tak bo to przez nie chodzenie do Kościoła i bezbożność ludzi jest susza :lol: Śmiechłem normalnie :lol: Ja będę robił co i kiedy chce ;) Dobra koniec off top'u :)

Kamil od początku 

9 październik siew pszenicy,

20 październik oprysk na chwasty Bayer  Expert Met 0,35kh/ha 

24 luty Yara Mila 21-6-12 2,5 dt/ha

10 marca saletra 34N 2,4 dt/ha 

10 kwietnia Galloper 0,6 l + Galmet 0,2 /ha 

15 kwietnia  saletra 34 N 51/ha

-II----------Saletrosan  26 % 68/ha

16 kwietnia  oprysk t1 Propico 0,5l

                                   Corbel 0,4l

                                   Mondatac 0,9 l 

10 maja oprysk T2 Zafir 0,45 + Safir 0,45 l/ha

11 czerwca oprysk T3 Dominic 1 l + Rubric 0,7 l/ha

Mogą być literówki w opryskach , bo dokładne dane ma nasz przedstawiciel Agro-Efektu , który prowadzi uprawy , a ja w tym długo nie siedzę , wiec tak średnio się orientuję .

tu będzie rzepak teraz , tutaj było dużo słomy ,nie była za bardzo skracana , bo było za sucho , tutaj widać , jak słoma jest na łanie , bo był dość silny wiatr ,ale później noże poszły bardziej na środek .

Myślę ,że do końca tygodnia żniwa skończymy i w przyszłym tu pójdzie wapno tlenkowo-magnezowe i podorywka .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×