Skocz do zawartości

Informacje o zdjęciu Orka 15 letniej łąki


14 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Jak to jest teraz z tymi łąkami? Mam teraz dzierżawę i łąka tam jest z 25lat. I tu moje pytanie czy mogę to zaorać oczywiście nawieźć obornika i gnojówki i znów zasiać trawę. Można tak czy nie? A drugą mam też łąkę ale z niej chciałbym zrobić pole orne i siać tam zboża itd. Słyszałem kiedyś o jakiś corocznych limitach krajowych w struktórze łąk i niby nieraz nie można było likwidować łąk???

My w tamtym roku likwidowaliśmy łąke min 50letnią to zasięgnęliśmy informacji w starostwie i agencji. Powiedzieli że żadnego wniosku o przeklasyfikowanie z użytku zielonego na pole nie trzeba robić bo w regionie jest wystarczająco dużo użytków zielonych i nasze gospodarstwo spełnia normę. Jeżeli w regionie było by ich za mało to wtedy musieli byśmy łąke zasiać tam od nowa lub w geodezji przeklasyfikować ten kawałek na pole a łąke zasiać w innym miejscu. Lepiej się dowiedzieć bo mnie gościu na policje podał że łąke zaorałem ale że dokumenty miałem to nic się nie przyczepili.

Całkiem nieźle zaorane jak na pług o nieodpowiednich odkładniacach. Niestety jak widać śrubowe KV to to nie są i skiba nie jest odwrócona całkowicie. Czym będziesz dalej doprawiał? Jak ktoś zgłaszał TUZ, to niech najpierw zapyta w agencji czy można orać. Ja też likwiduję część łąki pod kukurydzę.

ładnie ładnie ale widzę odkładnie skręcone na max żeby ładnie zawijały :) odpowiednie ustawienie pługa i  moc ciągnika i robota wygada zadowalająco :)

 

Doprawiłem broną tależową ale dużo kęp się odwróciło ;/

Beznadziejny pomysł. Trzeba było zwykłymi bronami pojeździc albo agregatem płytko żeby darni nie wydzierało.

z tym zgłaszaniem to chyba jest tak że trzeba się dowiedzieć czy to jest trwały użytek zielony czy po porostu łąka bo jak łąka lub pastwisko tylko to nie trzeba zgłaszać a jak tuz to trzeba i nie wolno go likwidować chyba że się załatwi jakieś tam zmianę statusu ziemi na orną u nas na wsi gościu miał 14 ha plus 3 ha tuz zaorał 1 ha to mu dopłaty zabrali na 3 lata także z tym to bym był ostrożny bo można wiele stracić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×