Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Żniwa 2015


Informacje o zdjęciu Ursus c330m i prasa z224


24 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Kombajn John Deere 1470, w 90% zbiera cały pokos - problem jest jak kombajn robił jakieś zygzaki. wtedy potrafi zostawić wstążkę

nad wyraz dobrze jak na taki suchy sezon. Nie jest jeszcze dokładnie zważony ale oceniając po zbiornikach kombajnu jest na 8.5-9 ton, bliżej 9.

od 11 do 18 to stanowczo za długo :(

łeb pęka i flaki chce wypruć od tego szarpania prasy.

2.5ha zrobiłem, ale słoma wielka i wiązka na wiązce przy prasowaniu - jednak plon nie bierze się z powietrza.

tak obijałem się :)

wyjeżdzając ojciec mi mówił 2, ale raczej 3 powinieneś jeździć. Ja jeździłem 1 i tak sprzęgła brakowało.

2 razy stałem bo ciągnik się ugotował.

Nic dziwnego , takie pokosy to miał co robić :)

 

 Jedynką to może się trochę odechcieć tym bardziej w kabinie ale 2/3  już się fajnie prasuje . Prasa bez przeciwwagi ? Jeśli z przeciwwagą a nadal szarpie to za duże obroty ;)

 

   Miałem okazje obserwować małego mf 3635 (około 70 KM) z prasą sipmą z-224 z 88 roku który prasował siano - obraz nędzy i rozpaczy obroty bardzo duże a prędkość robocza mała , na jedną wiązkę tłok uderzał 18-22 razy ciągnik tylko podskakiwał bo prasa nie miała co robić tylko tłukła niemalże na pusto -> marnowanie sprzętu , dla porównania mój tata prasował obok na małych obrotach 3512 to tłok uderzał około 9 razy na jedną wiązkę i kostki były ładowane od razu ślizgiem na przyczepę .

Coś ten podbieracz krzywo wisi. Też presowałem ciapkiem jak w 3P poszedł wałek sprzęgłowy. Ogólnie da się wytrzymać tylko czasem biegów brakuje.

Wystarczy tylko dostosować prędkość do obrotów  i nie będzie chodzić na pusto . ( Mam na myśli tego MF-a)

 

  Wiem o tym :) to tak jak z kombajnem zbożowym , na pusto tyłek podskakuje a jak wjedzie w łan to już dużo płynniej idzie .

jd nie ma takich płaskowników przy wylocie słomy jak w claasie do zwężania pokosów?

nie ma,

dorobiłem sobie ale mimo wszystko idealnie to to nie działa

nie można bo sam nie wiem :)

a tak na serio były zasiane 3 odmiany. Wsypałem do siewnika nasiona z ubiegłego roku, po obsianiu ok 1ha okazało się ze w siewniku aż czarno od robactwa, więc zjechałem do domu, nasypałem z magazynu co było i wjechałem w pole i wsiałem drugie nasiona - tak więc jest tu wymieszane co najmniej 3 odmiany, ale blondynkom nie robi to różnicy jaka odmiana :)

Dokładnie po zimowych zbożach jak jest duży plon to i słomy jest od groma. W zeszłym roku po życie hybrydowym też c-330 musiałem prasować jedynką. Sąsiad jak kosił mi bizon nie mógł zrozumieć dlaczego tak wolno jeździ. Dopiero jak zobaczył ile snopków z tego było to się za głowę złapał. Tak samo jest po pszenżycie jak jest plon powyżej 7 ton z hektara to nawet przy niskim jest mnóstwo słomy. 

Napisałem, że presowałem C-330 gdy awarii uległ 3P i że ogólnie presowało się dobrze tylko czasem w 330 brakowało biegów. Podczas pracy w 330 używałem biegi od 1 do 4  natomiast w 3P do dyspozycji miałem biegi od 1 polowej do 3 szosowej czyli 8 biegów i to lepiej zestopniowanych. Od i tyle. I czemu tu się dziwić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×