Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Wynalazki i udoskonalenia

Panel EHR v2

Nowsza wersja panelu EHR, do ciągników w których oryginalny rozdzielacz hydrauliczny podnośnika, zostaje zastąpiony rozdzielaczem sterowanym elektrycznie. Wprowadzone zostały modyfikacje poprawiające komfort i bezpieczeństwo użytkowania:
- polepszona precyzja sterowania, oraz odporność na zakłocenia
- po uruchomieniu ciągnika, panel pozostaje zablokowany, aby go odblokować należy wcisnąć przycisk z zieloną kłódką
- zablokowanie sterowania z panelu np. na czas transportu, nastąpi po naciśnięciu przycisku z czerwoną kłodką
- po wciśnięciu dowolnego przycisku sterowania z błotników, panel zostaje automatycznie zablokowany
- jeśli będzie brak prawidłowego sygnału z czujnika położenia ramion (np. awaria samego czujnika, przerwany przewód, brak styku na złączu) panel zostaje zablokowany; odblokować go będzie można po usunięciu usterki
- blokada panelu sygnalizowana czerwoną diodąInformacje o zdjęciu Panel EHR v2

Zrobione z NIKON E5600

  • 5,7 mm
  • 10/601
  • f f/2.9
  • ISO 50
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

5 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Czy taki sterownik bedzie mógł współpracować z oryginalnym czujnikiem położenia podnośnika montowanym np w masseyach czy też renault ares?? 

Za panel i czujnik położenia ramion, cena to 400zł. Natomiast za kompletny zestaw, czyli panel, czujnik położenia, przyciski na błotniki, kompletne wiązki kabli, cena powinna wyjść do 500zł.

 

Po modyfikacjach wewnątrz, sterownik będzie mógł pracować z oryginalnymi czujnikami położenia (zwykle na prąd zmienny). Jeśli miałby sterować oryginalnymi elektrozaworami, na panelu znajdzie się również pokrętło od regulacji szybkości opuszczania. Niedługo będę robił taki panel do masseya, z wykorzystaniem powyższych elementów.

Obecnie stosuję potencjometryczny czujnik położenia, własnego wykonania. Zamknięty jest w szczelnej obudowie, oś potencjometru jest dobrze uszczelniona, a sprzęgnięcie z ramionami odbywa się poprzez gumową rurkę. Tak wygląda:http://wrzucaj.net/image/gtp

Gość Profil usunięty

Indukcyjny czujnik położenia ramion ma na wyjściu napięcie stałe. Starsze typy mają sygnał wyjściowy zmienny, ale czujnik to tylko dwie cewki, a oscylator wbudowany jest w sterownik EHR. Także sam czujnik nie zadziała. Te nowsze mają już wbudowany oscylator i sygnał jest taki jak z potencjometru.

No wiadomo, do starszych typów czujników trzeba więcej kombinacji w sterowniku. Najpierw wytworzyć sygnał zasilający, a później odebrany sygnał przetworzyć na napięcie stałe. Wszystko do ogarnięcia. Niedługo w praktyce, będę się z tym mierzył.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×