Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Łąki i pastwiska

Trawa

II pokos marnie się zapowiada, w czerwcu spadło może z 5 l wody/m2. Pod koniec tygodnia zaczynamy koszenie, bo nie ma na co czekać, do następnej środy zapowiadają powyżej 30 stopni.
Tak wygląda trawa, gdzie jest lżejsza ziemia: http://pokazywarka.pl/6ptuhj/


  • Like 3

Informacje o zdjęciu Trawa

Zrobione z SAMSUNG GT-S7580

  • 3,5 mm
  • 1/173
  • f f/2.6
  • ISO 50
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

15 komentarzy

Rekomendowane komentarze

No u mnie na polnej łące to trochę odrosło dla krów na wypas ale na szczęście większości łąk mam na torfach i dlatego potraw po nawozie ładnie i szybko odrasta a widzę że ty nie masz łąk na torfach.

  • Like 2

U mnie pierwszy pokos skończyliśmy na początku czerwca to trawa do tej pory mało gdzie odbiła. Jeśli takdalej będzie to u mnie II pokosu nie będzie.

Ja kosiłem 30 maja i tu gdzie się rzuciło sianej trawy to już jest spora a tu gdzie typowo stara trawa to jak i 1 pokosu tak i 2 mało urosło ale nie mam co narzekać niedługo trzeba kosić :)

I ukosisz 2 bale z hektara? jak ją skosisz, i nie popada deszcz to jeszcze bardziej będzie ją wypalało od upałów...

jest jakiś sens to ciąć?

A co mam z tym zrobić? Zaorać? Kłosi się i trzeba ciąć, @up hehe 20 sierpnia dobre, raz żeby się wykłosiła i ją przypaliło i krowy nie chciałaby jeść, a dwa to bydło też trzeba gdzieś wypuścić a w sierpniu trawy wolno odrastają..

I ukosisz 2 bale z hektara? jak ją skosisz, i nie popada deszcz to jeszcze bardziej będzie ją wypalało od upałów...

No bez przesady trochę więcej belek będzie, na zdjęciu się wydaje taka niska, ale wgłąb pola jest ciut większa no i gęsta, myślę że z 8 belek by było z tego pola, a przy takiej suszy dobre i to

ja też jutro ruszam z II pokosem bo do końca wypali i nic nie będzie .z takiego kawałka  jak będzie susza to i te 2 bele będą na wagę złota . a jeśli 8 to już sporo jest do skarmienia w zależności ile komu idzie bel 

U mnie na wsi lucernę z siewu też dziś II pokos robił.Pierwszy jak pokosił to ta lucerna ze 3 razy zmokła ale na razie słońce nadają to może u Was coś popada.

No ta łąka jest młoda bo drugoroczna ale co z tego jak deszczu nie było praktycznie cały czerwiec.. Jednak jutro ruszamy z II pokosem, nie ma na co czekać ;)

Ja właśnie skosiłem 2 młode łąki, jedna nawet nawet, a druga łąka jest podmokła więc też coś tam urosło...
Też stwierdziłem że nie ma co czekać, jak mam nakosić wysokich suchych badyli to nie chce sobie humoru psuć, może III pokos urośnie ;) 

  • Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×