Kuhn Espro 6000R
 

Kuhn Espro 6000R

  • 2475 wyświetleń

Najnowszy siewnik marki Kuhn następca Speedlinera - Nowy nabytek.



Informacje o zdjęciu Kuhn Espro 6000R

Zrobione z Apple iPhone 5s

  • 4.2 mm
  • 1/60
  • f f/2.2
  • ISO 32

Rekomendowane komentarze

  • Gość

Widziałem to w Kielcach. Wrażenia na mnie nie zrobił, a i słyszałem że prototyp był testowany przez PL rolników i ciągle stwarzał problemy. Coś ci wiadomo na ten temat?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

To prawda był testowany w PL rozmawiałem z gospodarstwem na które trafiło no i mówili, że byli bardzo zadowoleni, a ja się pytam, że na pewno są jakieś wady to mówili, że ich egzemplarz nie miał wyłączania połowy siewnika z kabiny, a to ręczne mają nie przemyślane. W Kielcach był tylko 3 metrowy mój jest doposażony o przedni wał opony Trelleborga oraz m.in: zamykanie połowy siewnika z kabiny, a np: hamulce pneumatyczne były w standardzie. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Będziesz nim siał w mulcz czy standardowo orka? Z podsiewem nawozu jest?

A wrażenia na mnie nie zrobił tylko dlatego że jest dużo mniej estetycznie wykonany niż lemken, sky czy horsch. Czułem sie jak bym stał obok farmtraka w porównaniu do JD. Chodzi tylko o wykończenie, spawy, lakierowanie. Ale jak wiadomo to tylko kosmetyka od ,,środka'' może zupełnie inaczej to wyglądać.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Uprawa bezorkowa. Bez podsiewu nawozu. Nie wydałbym tyle pieniędzy gdyby był wykonany tak jak piszesz. Siewnik jest bardzo dopieszczony co potwierdza również 2 letnia gwarancja, a nie jak w horsch 1 rok. Jak już pisałem zarówno w wale przednim jak i tylnym zainwestowali w opony światowej marki Trelleborg. Talerze uprawowe przykręcane na 6 śrub co również sprawia wrażenie mocnego sprzętu. Powiem Ci jedno po roku na moich polach będzie już przetestowany i wtedy zobaczymy na co go stać. Czysto teoretycznie patrząc ma wiele zalet, a praktyka pokaże.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

A dlaczego by nie. Myślę że horsh, kuhn, sky, lemken vanderstad to są wiodące marki, a diabeł tkwi w szczegółach. I to właśnie te szczegóły decydują o wyborze przez klienta. Jak to się mówi jeden woli blondynki drugi rude. Tak samo jeden przy wyborze agregatu będzie zwracał szczególną uwagę na redlice siewne a drugi na sekcję uprawową.

 

U mnie priorytetem była sekcja siewna która zasieje w bardo trudne warunki czyli np. mulcz z słomy kukurydzy dlatego wybrałem sky.

Drugi rolnik będzie miał ciężkie iły wiec skupi się na sekcji uprawowej aby była wyposażona np we włókę czy jakieś wały kruszące których sky nie ma w ofercie. To wszystko zależy kto i czego potrzebuje a marka z tych co wymieniłem żadna nie jest wyższa nad pozostałymi.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj