Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Żniwa 2015

John Deere W540 / 1085

Sąsiad zaparkował u mnie nowego bizona bo mu się na podwórzu nie mieścił.
Oba w pełni przygotowane do żniw, przegląd smarowanie itp. John 1085 do sprzedania, polecam. Jak nie pójdzie zatrudnię kombajnistę.

http://olx.pl/oferta...57-IDaGe2N.html


  • Like 4

Informacje o zdjęciu John Deere W540 / 1085


41 komentarzyRekomendowane komentarze

No to mi konkurencje zrobiłeś :D 

 

 

 

Z tym kombajnistą to trudno znaleźć kogoś zaufanego i co się zna na rzeczy, a poza tym czy się będzie opłacało na 2 kosić nawet i na usługach?

arion320 swojego 100 ha + usługi. Myślę że w tym sezonie jakieś 180 zboża położy + kukurydza. Mam już zamówień na około 50 ha zboża.

 

Daniel, z kombajnistą też żart. Jak nie pójdzie to pomału będę kosił swoje zboża a ojciec na usłudze nowym.

A żart właśnie dlatego że trudno o kogoś zaufanego co się zna na rzeczy, bo maszynę rozpieprzyć przez nieuwagę czy niewiedzę to moment można.

  • Like 1

Musisz podzwonić po "naganiaczach" to ci moment kupca znajdą. Oczywiście za jakiś tam mały %. 


To są dość potężne maszyny więc na 2 kombajny 200 hektarów to i tak mało.

Na dwóch to 400 ha bez problemu. Bo ten stary to nie wiele mniej wydajny od nowego jest. 12 t nim bez problemu zbierałem z pola w godz a w nowym że to ma 18 t w godzinę zabrać z pola.

Stary pewnie i więcej by zabrał ale trzeba by co i rusz wyskakiwać w pokos patrzyć czy za dużo nie gubi na klawiszu. A 12t to tak się na luzie jeździło że tam z tyłu wszystko ok.

 

Bizonem rekordem jak 8 t w godz zebraliśmy to wszystkie pieniądze w słomiastym bardzo.

Gratuluje! Jakie wyposażenie dodatkowe brałeś i jaki heder (szerokość)?  Zbiornik masz standard czy ten opcjonalny większy?

arion dokładnie nie wiem, nie mierzyłem tego, ale on ma założone sita i klawisze od 1188. Czyli delikatnie dłuższe. Cały tył ma od 1188, z 1085 został silnik, skrzynia rama główna i młocarnia. Sam go kupiłem u francuza na gospodarstwie. Jak zajechałem oglądać to miał MF jakiegoś sporego w drobny mak rozebranego, pytam się go co robi, co się popsuło. Mówi że nic, więc ja dlaczego go całego rozebrał, a on na to że co roku rozbiera kombajny na czynniki pierwsze bo u niego tak wygląda przegląd po sezonowy :blink:

 

mac, przystosowanie do kukurydzy czyli reduktor obrotów itp., sita el. i HP, waga, wilgotnościomierz, długa rura, opony x 4 michelin przód 800, wózek tucholski, 2x kamerka, blachy wzmacniające heder który ma 5,5m, autokontur hedera to w standardzie JD ma, a zbiornik zwykły i już żałuję. A wcześnie specjalnie nie chciałem tego większego bo mówiłem że mi napada jak burza złapie na polu. Ale głupi byłem, na kukurydzę jak znalazł większy by się zdał.

 

Landfarmer dzięki.

ee no to ładnie wypasiony jest, a pamiętasz może ile dopłaty za ten większy zbiornik jest? 

Zdradzisz cene W540 z takim wypasem, na PW może być.

Niespełna 490tys bez kamer. A na tucana 420 w starej budzie z autocontur hedera, wózek, el. sita, waga, wilgotnościomierz, przystosow do kukurydza, opony 800, czyli taki prawie ful bez napędu 4x4, GPS i odrzutnika plew miałem 510 ofertę a w dniu zamówienia JD miałem 505 tys minus 4000 zł zaliczka którą zostawiłem w JD. Nie dajcie się robić w balona podczas kupowania maszyn. Nadmienię że cena wyjściowa za clasa była 590 tys a za JD 570 tys.

 

Może cenę mam taką dobrą tylko dlatego że do ostatniej chwili zamówienia kombajnu sam nie wiedziałem którego zamówię i ci handlowcy byli zdziczeni cała tą sytuacją. Czuli że już prawie mnie mają ale jednak nie mają :D  oj nie wiem kto miał większy poziom adrenaliny ja czy oni.

 

Co ciekawe w cenie clasa z tym samym wyposażeniem miałem CX 5080 + GPS. Od NH chciałem aby w tej cenie był jednak CX 6080, gdyby poszli na to pewnie stał by CX a nawet byłem skory dorzucić im dychę na 520 tys.

Korzystałeś przy zakupie z jakiegoś finansowania fabrycznego? Faktycznie jak byś wyrwał NH CX6080 za 520 to duża przebitka by była w końcu co 6 klawiszy to nie 5.

Nie korzystałem. Też tak właśnie uważałem co 6 to nie 5. Ale JD też nie jest taki całkiem normatywny, bo jest delikatnie szerszy od tucana i CX5080 na klawiszach i młocarni. Więc to może i prawda że wydajniejszy od CX 5080, bo od tucana na pewno, oba miałem na testach i tucan trochę mniej zrobił.

Według mnie JD W540 to jednak najlepszy wybór w przedziale 5 klawiszowców, ja aktualnie wybieram sie do korbanków zapytać o oferte na Fendta 6275L.

Zwykła na dźwignie. ProDrive myślę że gdy kombajn nabierze już wieku może skutecznie go unieruchomić tak, że serwisem trzeba będzie się wspomagać. Może myślenie archaiczne ale, ale..

4 bizony po co? raz ze potrzeba kierowcow, dwa ze wiecej paliwa pojdzie... poza tym poco sie 4 klamotami tluc jak mozna jednym wszystko obleciec i to w duzo przyjemniejszych warunkach :)

  • Like 8

elektro2015 życie jest za krótkie by całe je przekosić bizonem ;) Po to się za***prza dzień i noc aby w końcu sobie ulżyć i móc pracować w komfortowych warunkach.

  • Like 7

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×