Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Maszyny leśne

7 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Fajna sosninka, aż chciałoby się na takiej popracować :-) buk już mi bokiem wychodzi.
A jak się palms sprawuje? Ostatnio identyczną oglądałem i trochę się zawiodłem, rama mogłaby być trochę grubsza (chyba że stal jest dobrej jakości). Ile najwięcej mp na nią weszło? 

Przyczepka solidna, jeszcze się nie połamała więc chyba stal dobrej jakości. Przekrój ramy 200x200mm i stal grubości bodajże 6mm. Jak ułożę równo z kłonicami to wychodzi jakieś 7,5mp ale ja mam nieco przedłużone kłonice więc trochę więcej wejdzie. Najwięcej załadowałem na nią 10mp ale to już trochę za dużo :)

Zastanawiamy się nad kupnem i chyba palms wypada najlepiej w stosunku cena/jakość. Zwłaszcza że dealera mamy niedaleko.
7,5-10mp to już zadawalajaca ładowność,ale pod bukiem chyba długo nie wytrzyma. Nasza stara przyczepa ma identyczny przekrój ramy tylko ścianka 8mm i pod 8mp buka zaczyna czeszczeć ;-). Najlepsza byłaby 11s ale jest za szeroka.
Na początku przyczepę też ciągaliśmy u360 ale w naszym terenie była to tylko męka. Po kupnie mtz82 wydajność wzrosła prawie o 100% już się nie trzeba było obawiać podjazdów czy błota, ale komfort w kabinie pozostawia wiele do życzenia ,właściwie jego brak ;-).

U mnie wydajność aż tak bardzo by nie wzrosła, zawsze ładuję pełno i zawsze wyjeżdżam bez problemu. Ani stromych podjazdów ani błota u nas nie zaznasz :) Żeby nie skłamać, od kwietnia zeszłego roku wyciągano mnie raptem 4 razy i nie były to jakieś mega wtopy. No ale nie ma co mówić, większy traktor z przednim napędem na pewno poprawia komfort pracy. Z którego roku macie tego MTZ? Mierzyłeś spalanie?

Ruski jest z 85r. w małej kabinie może w duzej byłoby wygodniej. Co do spalania hmm powiedzialbym że mieści się w przedziale 12-20L(bardzo rzadko spala te 20 litrów) na 40 mp jeśli są trudne warunki(3 klasa trudności lub powierzchni przeorana przez lkt) jeśli jest sucho i w miarę równo to zwiozę 60 mp. Wszystko to twarde drewno zbierane na powierzchni po pilarzach, na świerku jakieś 10mp więcej. Raz mieliśmy ładna powierzchnię lipową wtedy dziennie zrywaliśmy 90mp na 20 litrach. Więc myślę że nie ma tragedi.

W sumie wszystko zależy od zapotrzebawania. Np na buku mamy tak jakby 3 sorty- 2,4 s2a; 2,4 i 1,2 s2p.
Swierk 2,4 s2a i s2p, najlepsze są lipa jawor i brzoza bo praktycznie wszystko idzie 2,4 s2a nie trzeba się bawić z sortowaniem :-) czasem się jeszcze 1,8m no i tartaczke ale nie mamy pozwolenia na jej zrywke, takie rządy ale to się zmieni przy nastepnym przetargu;-). Nie robimy kłody.
To i tak dobrze że macie 1,2 opał u nas jeszcze 1m robią ale na szczęście tylko przy recznym załadunku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×