Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Wynalazki i udoskonalenia

Panele EHR

Dwie wersje panelu do obsługi podnośnika. Mogą być zastosowane w każdym ciągniku.Informacje o zdjęciu Panele EHR

Zrobione z NIKON E5600

  • 5,7 mm
  • 10/601
  • f f/2.9
  • ISO 50
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

11 komentarzy

Rekomendowane komentarze

To jest główne pokrętło podnoszenia/opuszczania. Każdej pozycji pokrętła odpowiada pozycja ramion podnośnika, od najniższej do najwyższej.

Nie pamiętam dokładnie jak było na filmiku, więc pytam. Czy do opuszczania i podnoszenia zawsze trzeba kręcić pokrętłem? Na filmiku był duży zakres i trochę to chyba kłopotliwe. Jest jakaś możliwość przykładowo opuszczania i podnoszenia za naciśnięciem jednego przycisku, ewentualnie dwóch zabezpieczającego przed przypadkowym opuszczeniem? Przydatne przy powtarzających się czynnościach jak podnoszenie pługa, telerzówki itp?

Trzy pokretla szybkosc pracy /wysokosc podniesienia /wysokosc opuszczenia dwa przelaczniki auto i zabezpieczajacy na transport

@Thomas2135

Tego dużego pokrętła używasz gdy na bieżąco chcesz regulować wysokość ramion podnośnika, do niektórych prac na pewno będzie potrzebne. Natomiast do prac głównie uprawowych, za pomocą dużego pokrętła ustalasz głębokość pracy, a małym pokrętłem u góry, wysokość na jaką ma podnieść. Wtedy przełącznikiem AUTO masz możliwość szybkiego podnoszenia i opuszczania do ustalonych wysokości.

 

@kali828

Muszę znaleźć chwilę czasu i kogoś w okolicy z takim ciągnikiem aby w praktyce się z tym zmierzyć. A jeśli nie działa prawidłowo regulacja pozycyjna, to najlepiej będzie wyrzucić oryginalne sterownie podnośnikiem, i zastosować rozdzielacz na cewkach, którego koszt około 400zł. Do tego układ mojej konstrukcji.

Jest możliwość założenia tego urządzonka do Zetora 8011? i jaki przybliżony koszt by był ewentualnie ? Samemu da się to zamontować?

 

 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×