Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Wynalazki i udoskonalenia

Przyczepa z napędzanymi osiami

8X8 :) Zaraz będzie po drodze niezłe błotko, niestety nie ma komu nagrać OffRoad :)


  • Like 1

Informacje o zdjęciu Przyczepa z napędzanymi osiami

Zrobione z SAMSUNG GT-S5830

  • 3,6 mm
  • 1/1183
  • f f/2.6
  • ISO 50
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

23 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Panowie a kto powiedział że przełożenie musi być idealnie takie samo? Zapewne napęd 8x8 będzie włączany tylko w sytuacjach gdy ciągnik nie będzie sobie dawał rady w błocie, tak więc jak dla mnie do tego nie jest potrzebne idealne zgranie bo i tak koła będą miały poślizg  ;)

Napęd nie zgrywa się idealnie, różnica wynosi 20%

Cała rama jest ze stara 660, trochę liczenia i biegania po złomie, a o to efekt :)

Napęd może być włączony cały czas, nawet na asfalcie i pomimo tak dużego niezgrania nie będzie poślizgu kół ani zbędnych oporów. 

 Kto zgadnie jak to rozwiązałem?   

 

Brawo @robi57362, to sprzęgło jednokierunkowe :)

Napęd w standardzie działa tylko do przodu, może działać też w obie strony. W tym celu z linii napędu wyjmuje się sprzęgło jednokierunkowe podobne do tego  http://sklep.agropartner.pl/pl/p/Sprzeglo-jednokierunkowe-wolne-kolo-2400Nm/107 Sądzę że   raczej tak ekstremalna sytuacja mnie nie spotka :). Dyfer też jest pomysłem ale dodatkowo musi być hamulec wału-ataku i ostro dostaną popalić satelity które są chyba na łożyskach ślizgowych, plusem że od razu jest zmiana kierunku obrotów.

Napęd u mnie działa na wolnej(terenowej) skrzyni z racji tego że z WOM wychodzą wtedy duże obroty a mały moment zaś biegi 3 i 4 plus półbiegi są w sam raz w ciężki teren. Zetor ma zależne podobnie jak na przykład C360, inaczej zaś jak MTZ82 gdzie zsynchronizowane są wszystkie biegi szybkiej i wolnej skrzyni.

Za ciągnikiem jest szerokokątny wałek przekaźnika ze sprzęgłem na śrubie ścinanej jako zabezpieczeniem z mojej prasy Famarolki, następnie sprzęgło jednokierunkowe i przekładnia 1:1 do zmiany kierunku obrotów o dość sporym momencie z jakiegoś dźwigu. Dalej przedłużony nieco wał dający napęd do standardowych zespołów Stara660, skrzynki redukcyjnej-rozdzielczej zwalniającej obroty zdaje się 2,7 raza  i mostów.

Przy dobrej przyczepności traktora wał za sprzęgłem jednokierunkowym kręci się o 20% szybciej niż sprzęgło. Gdy traktor łapie poślizg wał ze sprzęgłem "dogania" wał za sprzęgłem i pomaga traktorowi wyjść z opresji aż znów traktor zacznie radzić sobie sam

pomysł jest super ja kiedyś myślałem nad takim czymś tylko że z wału na osie napędzane momrnt przekazywny był by za pomocą przekładni pasowej która slizgała by się przy różnych obrotach

Zmiana oprogramowania sterownika tak aby cykl pracy po wyładunku beli kończył się tylko opuszczeniem stołu. Następny cykl po wciśnięciu zielonego przycisku będzie zaczynał się półobrotem stołu w pozycję do załadunku i  dopiero załadowaniem beli. Rozmawiałem też z serwisem producenta sterownika bo to oni muszą napisać nowy program i wgrać go do sterownika. Nie wiem jak potoczyły się dalej losy mego pomysłu

Witam

u mnie stół wraz się troche cofnie.

Próbowałem też np gdy wywale belke to odcinam olej żeby stół nie

robił jeszcze jednego kółka. Ale gdy tak robie to często zacisk puszcza folie.

Nie wiem czy wiesz ja mam połączoną prase z owijarką

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/508274-sipma-maja/

a gdy bym wymienił silnik hydrauliczny od stołu  ciekawie ile by pochodził

i czy było by lepiej .

Orientujesz się o co chodzi w tym filiku w tytule

https://www.youtube.com/watch?v=IKaMNkX6A10.

Produkują już Maje z innym silnikiem hydraulicznym. Nie obraca się wtedy stół sam.W Twoim przypadku jak pracujesz zestawem może warto wydać i zmienić silnik bo i tak masz dużo rzeczy na które musisz zwracać uwagę, i im prostsze wszystko tym lepiej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×