Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Budynki i obejścia gospodarskie / Farm buildings

BIN 70t x 3, Suszarnia drzewicz M810plus, brandys 12t, JD 6630

Teraz jeszcze zadaszenie kosza i utwardzenie placuInformacje o zdjęciu BIN 70t x 3, Suszarnia drzewicz M810plus, brandys 12t, JD 6630

Zrobione z NIKON CORPORATION NIKON D3000

  • 18 mm
  • 10/2000
  • f f/7.1
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

40 komentarzyRekomendowane komentarze

Wysuszyłem nią dopiero około 200t wiec nie bardzo potrafię się wypowiadać na jej temat. Całe suszenie to była jedna wielka nauka obsługi. Co prawda pod koniec to już zasypywałem sobie na wieczór, o 12 w nocy włączałem i kładłem się spać, później wstawałem o 6 rano i tylko ostatnie godziny pilnowałem sprawdzałem wilgotność.

 

Przewoźna jest droższa, zużywa więcej energii i przede wszystkim powoduje dużo więcej uszkodzeń a to jest dla mnie ważne ponieważ produkuję ziarno tylko na sprzedaż i ludzie na rynkach marudzą jak jest słaby pokruszony towar.

suszarnia z podajnikiem, koszem, czyszczalnią, piecem, wentylatorem, zsypami do BINów nie całe 150 netto.

silosy z wybierakami, sondami, podłączeniami do kubełka u dołu +/- 60 netto.

Wylewka, kable, elektryka, gaz, koparka, piach, pozwolenia itd. to łącznie około 270 netto wyszło.

 

W ciul kasy ale wygoda niesamowita. Do tej pory plon z 100 ha przetrzymywałem w magazynach płaskich którymi były przerobione stara obora, chlew i sąsieki w stodole i dużym garażu. W związku z tym wszystko przerzucane praktycznie ręcznie przy pomocy żmijki.

 

Czyjej produkcji jest przenośnik kubełkowy i jaką ma wydajność ? Czyszczalnia daje radę przerobić co daje ślimak ?

Kubełek jest ZUMEK, drzewicz od nich kupuje. Całość miało mieć wydajność 40t/godz. Niestety nie ma. Zależy od zboża i wilgotności. Ale suchutka pszenica to i tak max 30t/godz może ze 2t więcej. A mokra kukurydza to nie wiem czy z 20t/godz jest.

 

Tak czyszczalnia daje radę przerobić, jest to produkt drzewicza i wszystko do siebie dopasowane.

a jak wyglada sytłacja z iloscia gazu na cały cykl w zaleznosci od wilgotnosci kuku i jak dlugo suszy sie cały zasyp?

 

według cennika kosztuje 99 netto to co jeszcze podniosło az tak cene do 150 netto?

Co do gazu jest tak jak mówisz. Barometr od ciśnienia gazu pokazywał w ciepłe i suche dni liczbę 9 a w nocy i podczas deszczu trzeba było nastawiać np. na 22 aby trzymało zadaną temperaturę na palniku.

 

Sama suszarnia w cenniku kosztuje 99 i pewnie z podstawowym palnikiem na ON oraz wentylatorem bez falownika.

Tu trzeba dorzucić kosz zasypowy, podajnik kubełkowy 18m, 2x żmijki, czyszczalnia, palnik z zwiększoną mocą cieplną, wentylator z falownikiem.

 

 

podajnik kubelkowy 12 m jest w cenie suszarni w wersji podstawowej, przynajmiej tak podają na stronach drzewicza

 

 

sam zastanawiam sie nad taka suszarnia ale cos drogo to wychodzi

A to może i tak że 12 m jest w standardzie. No to tu jest 6m więcej. I jeszcze te rury spustowe wraz z montażem do mojej ceny trzeba dodać. U mnie wyszło nie całe 150 netto.

 

Wybór suszarni to ciężki temat. Na koniec to jesteś tak skołowany że już masz dość i podejmujesz decyzję aby bliżej serwis. Bynajmniej u mnie tak było.

Imo dość duży koszt, zwłaszcza, że to jednak Drzewicz i BIN, myślę że Riela mogłaby wyjść nawet podobnie. Jak sterujesz ścieżkami technologicznymi i jak wybierasz końcówkę zboża z silosów?

Ładny zestawik masz.  Jaka poj suszarki? U Ciebie 270tyś wyszło, a u mnie wszystko 350 !!! Ten PKA taki wysoki, zamierzasz jeszcze silosy dostawiac?

Tak po prawej str. powinien wejść 200 BIN gdyby fundament zrobić niżej o 80 cm niż te obok. Ale te obok celowo są wywindowane do góry o 60 cm niż klepisko stodoły. A suszarnia to 16m3 czyli jakieś 11/12 t mokrej.

 

U ciebie 350 bo suszarnia pewnie droższa, gdyż jest to suszarnia wyciągowa, silosy o 30 t większy każdy i lejowe i redlerów więcej. Patrzyłem u ciebie i bez żadnego liczenia tylko tak na oko stwierdzam że to wszystko podobnie kosztuje. Bo gdyby nie różnice które wymieniłem cena byłaby podobna, a tak to za coś lepszego bądź większego trzeba więcej dać.

A to twoja jest nadmuchowa. ?? Wiatr nie ucieka, dobrze suszy? Suszarka moja kosztowala 168 net ale z koszem zasypowym (redler łabedzi i PKA) gabaryty ma podobne.

I jeszcze jedno, masz racje z tym wyborem suszarki. to była mordenga. Gdzie sie nie zajechało to każdy chwalil swoja a śmiał sie z sąsiada. I badz tu mądry.

Tak nadmuchowa, a czy dobrze suszy, ciężko stwierdzić gdyż ja nie mam zastrzeżeń ale z drugiej str. też nie mam żadnego porównania. Myślę aby zrobić jakiś odzysk ciepła bo tylko zauważyłem że różnica w spalaniu gazu między temp. powietrza otoczenia + 15 st. a - 5 st. wynosi ponad 30%.

A to zużycie gazu np przy temp. +15 wychodzi Ci te katalogowe 1.5m3 na tono % ? Temperatura na zewnatrz ma duze znaczenie, nie dziwie sie tym różnicom w spalaniu,

W sumie to nie wiem dokładnie ile gazu bo tym ojciec się zajmuje. Suszenie jak już jest swój kombajn to zawsze takie ,,po godzinach,, jak to się mówi i zazwyczaj w tym czasie nie ma mnie już na gospodarstwie albo nie ma mnie jeszcze.

Z prądem i gazem z 30% do 15% wysuszyć to 9zł za tonoprocent braliśmy i coś tam zostanie zarobku.

To tylko do 15% suszyliście? a przy chłodzeniu nie podbiła wilgotnośc? Ja słyszalem od praktyków że do 12 % trzeba, bo potem przy chłodzeniu podbija do 15.%. A gaz macie z butli czy ziemny? Słyszałem że z ziemnym jest troche kłopotu przy zamawianiu. trzeba to robic z wyprzedzeniem, bo inaczej kary czy coś.

 

I jeszcze takie pytanie techniczne dotyczace Agro Foto - widze że ty więcej tu przebywasz. To powiedz mi, jak napiszesz komentarz pod fotką u kogoś, tak jak teraz następnego dnia w szybki sposób sprawdzic odpowiedz ??? :)

Tak suszę do 15%, po cyklu samego nadmuchu ciepłego powietrza po osiągnięciu kilku parametrów czyli temp. ziarna, oraz minięciu zadanego czasu wszystko się wyłącza na 1 godz. Tak zwane odstanie. Po godzinie załącza się sam wentylator i dmucha powietrzem prosto z otoczenia aż ziarno osiągnie temperaturę o 10 stopni wyższą od temp. otoczenia. Podczas tych dwóch czynności wilgotność zawsze jeszcze spada o 1 - 2 %.

 

Suszę do 15% nie więcej. Cała partia nie jest idealnie wysuszona, raz jak złapiesz pokaże 13% raz 14,5% a raz 15%. I suszę do tego momentu aby nigdy mi nie pokazało więcej jak 16%. Jeśli taki pomiar się zdarza często suszę dalej. Gdy więcej razy pokaże 13 ; 14 ; i nieraz 15 od razu kończę suszenie. Ale myślę że na 16 % też by było dobrze.

 

Co do powiadomień o komentarzu to ja sprawdzam po prawej stronie u góry ikonę powiadomień (po między kopertą a ikonką awataru) Jak są jakieś nowe powiadomienia ikonka podświetla na czerwono liczbę powiadomień. Mam tam komentarze pod fotkami oraz zdjęcia dodane przez znajomych.

 

Nowe wpisy w tematach które czytam wchodzę po prawej str. u samej góry w strzałkę obok awataru i klikam (moja zawartość)

Dzięki, juz kumam, nie miałem włączone tego w opcjach. :)

A jak wogóle plonowała u Ciebie QQ w tym roku? U mnie w okolicach Gniezna bywało różnie, niektórzy 4-5t inni 8t 27% -owej.


Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×