Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w New Holland

Informacje o zdjęciu New Holland T6070RC + Lemken Karat

Zrobione z SAMSUNG SAMSUNG WB600 / VLUU WB600 / SAMSUNG WB610

  • 3,9 mm
  • 1/500
  • f f/3.2
  • ISO 80
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

9 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Co tu będziesz siał ? wogóle już nie używsasz pługa ?;) łapy mają podcinacze czy nie mają a może demontujesz jak tak głęboko robisz ?;) jak z zachwaszczeniem ?;) sory że tyle pytań ale u mnie Ci co robią bezorkowo zbytnio nie mają chęci dzielić się swoim doświadczeniem :/

Pługa używam powiedzmy co roku na połowie pow. gosp. Orzę pod rzepak po pszenicy, po łubinie sieję rzepak bez orki. Orzę po pszenicy pod jęczmień ozimy oraz pod łubin (orka zimowa). Ogólna zasada to gdzie rzepak i łubin to nie orzę pod roślinę następczą. Przy takiej głębokości łapy nie mają podcinaczy bo i koń musiał by być z 50% mocniejszy. Co do zachwaszczenia to nie rozumiem w czym miał by być problem ? Nawet powiem że przy uprawie zbóż po rzepaku bez orki jest dużo mniej samosiewów rzepaku w kolejnych latach. ;)

  • Like 2

Po łubinie siejesz rzepak ?:o jakie plony osiągasz po tak dobrym przedplonie ?;)  Dużo ludzi sądzi że w uprawie bezorkowej jest więcej chwastów stąd moje pytanie ;)   czyli siejesz łubin, rzepak, pszenica ozima, jęczmięn ozimy i tak w kółko ??  dlaczego orzesz  pod rzepak i łubin ?? 

Relatywnie wysokie w porównaniu na jakiej ziemi rośnie :) . Przy normalnym roku ponad 4 tony z piochu 4-5 klasa.Z tymi chwastami to mit no chyba że ktoś nie wie co to opryski. Orzę pod rzepak ponieważ w dobrym roku przy plonach pszenicy 8-9-10 ton/ha trudno jest wymieszać słomę z ziemią i szybciej i taniej jest to zaorać. A łubin idzie po pszenżycię więc też lepiej jak całą zimę słoma pod ziemią. :) Co do zmianowania to nie jest tak do końca jak napisałeś ponieważ niestety dużo pól lecę rzepak-pszenica, ewentualnie pszenica-jęczmień-rzepak. Na słabszych glebach łubin-rzepak-pszenżyto/pszenica.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×