Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Uprawy 2013/2014 BARTEK333

Z albumu

Uprawy 2013/2014 BARTEK333

  • 15 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 106 komentarzy obrazka

Informacje o zdjęciu Żyto hybrydowe visello

Zrobione z Sony Ericsson LT15i

  • 4,1 mm
  • 10/5000
  • f f/2.4
  • ISO 80
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

17 komentarzy

Rekomendowane komentarze

ile się wyciągnie z ha z takiego żyta? chcę w tym roku posiać 3,5 ha hybrydy...

XTRO Ja zasiałem tą odmianę dopiero pierwszy rok więc z mojego doświadczenia ci nie powiem ale znam osoby które wyciągają 6,5 do 7,5 t.

  • Like 1

znam gościa który zebrał 10t/ha (przynajmniej tak mówił), ale przebieg pogody idealny, 3 zabiegi od grzyba i spore nawozenie.

ja w tamtym roku zebralem 5t/ha (pierwszy raz posiałem), w tym liczę na min.7t/ha - zmodyfikowałem trochę agrotechnikę, nawożenie, a w szczególnosci zabiegi od grzyba + skracanie

Od 5 do 10 ton mozna zzebrac ale 10 ton to juz musi byc idealny przebieg pogody tak jak to było 3 lata temu to znajomemu coś koło tego udało sie uzyskac. ale tak srednio to od 5 do 7 ton żyta idzie nakosic i to włąsnie na lzejszych ziemiach.

ja znam kilka osob i zadne z nich nie wyciaga wiecej niz 6,5-7t. Zeby dać 3 razy od grzyba i nawozenie jak pod pszenice to musi dac minimum 8. Cena żyta nigdy nie bedzie jak pszenicy.

U mnie zwykłe żyto w uprawie trójpolówka (3 razy pod rząd żyto xD ) ma w tym roku podobne kłosy może trochę mniejsze przy nawożeniu 80kg N na słabych ziemiach. Ale i tak pewnie mniej sypnie bo ziarno zapewne lżejsze.

Ja sieję żyto hybrydowe od trzech lat w ostatnim roku miałem ok 5,5-6 t/ha, 40% leżało ale dopiero po kwitnieniu, Myślę że w idealnych warunkach przy nawożeniu ok 150 kg/N, 2 razy od grzyba oraz odpowiednim skróceniu 8 ton jest realne. Ale 10 to już pewnie bardzo ciężko uzyskać może jest i realne ale oprócz tego co napisałem wyżej musi być też odpowiedni przedplon (np. rzepak) oraz dobra klasa gleby ale chyba nie warto siać żyta na glebie od I do IV klasy bo jego cena jest niepewna. Np. w tym roku sprzedałem je w styczniu po 550 zł a dwa lata temu poszło zaraz po żniwach po 800 zł.

Za dużą uwagę co niektórzy zwracają na ilośc pięterek , lepiej mniej ale źeby kłosy były ładnie ziarkiem wypełnione a nie szczerbate albo "maku" w środku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×