Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Ursus C-325 - C-335

Ursus C-330 + RNZ NO12

Po wczorajszej udanej akcji mycie się należy (zarówno po pracy jak i przed sezonem) :)Informacje o zdjęciu Ursus C-330 + RNZ NO12

Zrobione z SAMSUNG SAMSUNG ES74,ES75,ES78 / VLUU ES75,ES78

  • 4,9 mm
  • 1/250
  • f f/3.5
  • ISO 80
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

17 komentarzy

Rekomendowane komentarze

JAki nawóz siałes ? Wszędzie posiałeś już azot ? Jakie dawkowanie na poszczególne zboża i rzepak ?

 

Ładna trzydziecha :)

 

 

Ile masz od domu najdalej w pole ?

ja dzisiaj rozsiałem pod pszenżyto i pod korzeń dla owsa :) w sobotę chciałbym zasiać owies, u mnie strasznie sucho, jak u Ciebie?

Rozrzutnik "dachu" u nas nie widział , kupiliśmy go od wuja zza miedzy jakieś 10 lat temu za 2 tys zł :)

 

 

Rozsiałem 150kg siarczanu amonu i 210kg saletry 34% na hektar rzepaku :) Na rozsiewanie po pszenicy jeszcze mam czas , planuję 3 dawki na pszenicę 100kg saletry + 100kg mocznika + 100kg mocznika + ewentualne dożywianie dolistne .

 

Hm teoretycznie najdalsze pole jest 25 kilometrów od domu , ale od zawsze jest wydzierżawione (80 arów) , a uprawiane pole najdalej jest jakieś 3 kilometry od gopodarstwa gdzie mieszkam i jakieś 100metrów od drugiego gospodarstwa :)

 

Kabiny raczej nigdy nie będzie , jeden cabrio ciągnik zawsze się przyda :)

 

Dzięki .

Za to na łąki zdarza się jeżdzić po 10 kilometrów w jedną stronę .

 

U mnie w porównaniu do poprzednich lat sucho , ale jeśli chodzi o wyjście w pole to ziemia jeszcze nie jest taka żeby ładnie się sypało , raczej będzie się rwało za kołami - w nocy popadało troszkę deszczu , śniegu , a nawet przed deszczem jeszcze górki "się nie zabieliły" . U mnie z siewem jeszcze nie prędko , napewno w przyszłym tygodniu jeszcze nie będę siał , ale w pole może wyruszę :)

Lubelskie w tym roku to oszalało z nawozami nie pamiętam żebyśmy kiedyś tak wcześnie siali :P ale wole to niż odkopywanie łopatą zaspy z drogi :P

Jeszcze coś planujesz wysiać na rzepak ?

  • Like 1

Na rzepak planuję jeszcze 200kg mocznika , jak się uda to w dwóch dawkach :) Racja o tej porze najpiękniejsza zima jest gorsza od byle jakiej wiosny :)

 

Mateusz , u mnie był on w oryginale szary a ileś lat temu go przemalowałem , może w tym roku może za rok pomaluję go znów tylko jeszcze nie wiem jak :)

 

Michał , dlaczego dla Ciebie mija się to z celem ?

 

Tomek , zazdroszczę :D Ja wyjdę w pole jak słonko przygrzeje :)

 

Adi dzięki :)

Ale sprzęt :P takim lejkiem się wczoraj też bawiłem 100kg to trochę mało u mnie poszło 150kg/ha i będzie szło koło 150 mocznika i dolistnie :) 5/5 za Ciapka i zapraszam do mnie :D

Czy ja wiem, czy mało? Wczesna i wysoka pierwsza dawka N, służy głównie dokrzewieniu. Jak obsada odpowiednia i rośliny dobrze wykrzewione, to tęga pierwsza dawka spowoduje tylko zbyt dużą ilość pędów, które potem zostaną odrzucone.

Ja dużej praktyki w stosowaniu nawozów mineralnych nie mam :mellow:

 

Takie dawki wyczytałem w ulotce producenta nawozów Police ;) Pszenica zasiana w kończyznisku (koniczyna czerwona jako przedplon) + przed orką siewną około 35 ton świeżego obornika końskiego .

 

Zobaczymy , jak będzie źle to za rok spróbuję inaczej :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×