Skocz do zawartości

Bizon Super Z056 i Ursus C-330 + Agromet

Żniwa zostały wczoraj rozpoczęte smile.png
Pogoda dopisała , Bizon bez jakichkolwiek problemów wymłócił hektar jęczmienia ozimego biggrin.png Plon to 4 zbiorniki (takie ,że zaczynało podnosić klapę) ziarno suchutkie , bez ościuchów - może ktoś wie ile w tonach mogło ważyć zebrane zboże ?

Zastanawiam się czy nie zasiać ponownie w jęczmieniu ozimym jęczmienia jarego - słyszałem od znajomego ,że kiedyś tak zrobił i zebrał jeszcze przed zimą jęczmień jary smile.png W najgorszym wypadku zasieję gorczycę .


Informacje o zdjęciu Bizon Super Z056 i Ursus C-330 + Agromet


37 komentarzyRekomendowane komentarze

ten twój bizon ma w sobie takie coś że jak patrzę na niego to nie mogę przestać :D Niezły plon u mnie w okolicy 4-5 ton z hektara. :) 

@czacza- ale qq na ziarno to już chyba 2 miesiące za późno...

 

co do jęczmienia też wątpię czy jeszcze by dojrzał; chyba że była by ciepła i sucha jesień

Wcale nie. W 2011 roku widziąłem na polach gospodarstwa Mróz taki eksperyment,ze po jęczmieniu ozimym posiali kukurydze na ziarno, pod koniec listopada zbierali jeszcze raz plon!:)

Do zbiornika w bizonie wchodzi ok 1400kg jęczmienia czyli ok 5600kg namłóciłeś ;)


 

Paweł umie zaczarować wszystkich, wstawi zdjęcie i od razu pełno komentarzy, na jednym-dwóch się nigdy (albo rzadko) nie kończy. Widzę po zdjęciu, że zasiadłeś od początku za sterami płockiej bestii :D


Dobrze, że się sprawuje bez zarzutów, oby tak dalej. :) Pogoda przyjemna, plon niegłupi. A jak się Farmtrac na chwile obecną spisuje? Pytam tutaj bo poczta na AF mi nie działa, a na gg się ,,mijamy w drzwiach'' ;)

jaką odmianę miałeś Pawle? ilu rzędowy kłos? ja miałem 6 rzędowy zapowiadał się kapitalnie a okazał się totalną klapą.  może z 3,5 tony z ha dał.

Jęczmień ozimy płata niezłe figle jeśli chodzi o masę. Bałbym się oceniać ile może być na przyczepie. Na przyczepie na którą wchodzi 9 ton pszenicy potrafiło być 6 jak i 7.5t jęczmienia ozimiego

Szkoda ,że nie mam możliwości zważyć plonu na wadze najazdowej - wtedy wszystko było by jasne :) A tak muszę zawracać wam gitarę i pytać :D


 


  Bizonowi wiele oj wiele brakuje do ładnego wyglądu ... Niestety wiek robi swoje ;)


 


  Bardzo fajnie mieć jęczmień ozimy :) tylko szkoda ,że tylko hektar . U mnie żniwa się przeciągną bo mamy też pszenżyto jare które późno dojrzewa .


 


  Do kukurydzy na ziarno nie przekonam ojca ;) i chyba to bardziej ryzykowna uprawa jak na ten czas niż jęczmień ?


 


 Zebraliśmy już około 1500 wiązek siana / kończyny czerwonej , niestety bardzo słabej jakości - wszystko widziało deszcz :(


 


 W tym rozrzutniku aż się opony zaczęły rozłazić od ciężaru ... ;)


 


 


    Pszenica ozima jeszcze musi poczekać 2-3 tygodnie .


 


  Lesiu , tak tata już nie chce za bardzo  kombajnem kierować/pracować , jedynie skoczy wiatr podkręcić czy sita ustawić . Chyba odeszła go chęć na młócenie po tym jak cofał i przyczepy nie zauważył :D Każdemu może się zdarzyć , ale prawdę mówiąc nie raz przy młóceniu czy jeździe ciasnymi drogami trzeba się nagimnastykować za kierownicą bizona i skoro Ja się do tego garnę to tata "odpuszcza " :)


 


  Farmtrac na tę chwilę ma 172 mth - ostatnio pracuje w kosiarce i przetrząsaczu . Z rzeczy denerwujących to dalej są wycieki ze zwolnic mimo ,że były już usuwane - jak widać na krótko :( Po za tym Ok. :)


 


  Nawożenie tego jęczmienia było oparte wyłącznie na oborniku :) Nie widział on ani grama nawozu sztucznego ...


 


 U mnie również był to jęczmień 6 rzędowy , niestety nie wiadomo jaka to odmiana bo był kupowany od "chłopa" kilka lat temu .


 


  Ja też nie potrafię zaryzykować stwierdzenia ile ważył plon , z resztą pewnie inaczej ważył zaraz po skoszeniu a inaczej będzie ważył po kilku tygodniach leżenia w magazynie ;)


 


 Właśnie wszystko będzie zależało od pogody z tym jęczmieniem , jeśli będzie mokra jesień to można zapomnieć o zbiorze .


 


 

czyli zniwa w lubelskim rozpoczete, trzeba bedze obudzic Johna, bo od jesieni spi :)


w mojej okolicy cisza na polu, mysle ze w rzepak  nie wczesniej niz tydzien, reszta min. 2 tygodnie


Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×