Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Album zdjęć @Kamil16251290

Fendt Farmer 306 LSA + Mailleux i Rolmasz Kutno Ares L/S + Rolmasz Kutno Polonez S078

Zasiewy pszenicy :)


Z albumu

Album zdjęć @Kamil16251290

  • 1024 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 4312 komentarzy obrazka

Informacje o zdjęciu Fendt Farmer 306 LSA + Mailleux i Rolmasz Kutno Ares L/S + Rolmasz Kutno Polonez S078


11 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Chodzi ci o przewody? Niektóre są pęknięte i czasem wyskakują ale to rzadko. Po za tym ja mam wywalone 8 redlic więc robią one za części zamienne :)


Martwią mnie natomiast kółka wysiewające czy nie są w środku wyślizgane i nie popękane.


Ale będę wyjmował cały wałek wysiewający aby dołożyć dwa aparaty do ścieżek i zmienić tulejkę od czujnika obrotów wałka więc i zrobię przegląd kółek wysiewających.

Zestaw ma na pewno 3 metry ;)   Siewnik jest bardzo cieżki i bez tura to jest zestaw  na miarę przeciwwagi ;)  Każdy sprawny ciągnik 100 km  pociągnie 3 m zestaw bierny w każdych warunkach na jakie jest przeznaczony agregat bierny ;)

Nie wiem jak niektórzy ale ja umiem odróżnić zestaw 2,7, 3m i 4m np więc nie wiem skąd te pytania :P


Fendt ma 70KM i jest to takie minimum na ten zestaw. Co prawda ciągnik nie ma lekko z nim ale też nie ma ciężko. Spokojnie u mnie chodzi na biegu 2L czyli te ok 8km/h. Zawsze też mogę zejść na 1S z podobna prędkością. U mnie pola są płaskie więc taki zestaw ma rację bytu.


Co do wagi to rzeczywiście bez ładowacza nie da się pracować zbytnio. Ładowacz zdaje egzamin w pełni jajko obciążnik chociaż  osobiście wolałbym przedni TUZ i bomka bo wtedy miałbym trochę lepszą widoczność. Ale nie jest źle i na razie tak się będzie pracować bo praca w zestawie jest naprawdę szybsza od pracy solo agregatem i siewnikiem. Dlatego każdemu kto ma możliwość radzę kupować zestaw uprawowo siewny.

Praktycznie rzecz ujmując u mnie na lżejszych ziemiach jest ciężej pracować bo jest dosyć ograniczona moc i opór toczenia duży ale daje radę.


80 konne ciągniki  śmiało pracują w takich zestawach jeśli nie ma zbyt dużych górek ale u mnie jest płasko jak na stole tak to :)

Jak już wybierać to albo 2,5m albo 3m. Przy 2.7 jest się skazanym tylko na Poznaniaka. No chyba że kupisz nowego Poznaniaka już jako zestaw. Ale uwzględniając robienie ścieżek technologicznych to i tak bardziej się opłaca  2,5m  agregat oraz siewnik i zrobić ścieżki na 12,5m.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×