Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Album zdjęć @Kamil16251290

Rolmasz Kutno Polonez S078 i Rabewerk

Wygrzebane z zesżłorocznego archiwum :)


Z albumu

Album zdjęć @Kamil16251290

  • 1025 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 4323 komentarzy obrazka


12 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Jak najbardziej, pług znakomicie się sprawdza u nas, 70KM  ciąga go bez męczęnia silnika. Lekko idzie, ładnie odkłada skiby. Jedynie mógłby być 3x40 a niestety jest 3x35 no ale skusił nas jego stan techniczny, praktycznie idealny.

Zależy jaki ciągnik.Wójo ciąga overuma bv 3skibowego(szerokoś robocza 130cm) na lekkich glebach hollandowym ciągnikiem o mocy 76km i radzi sobie z prędkością ok7-8km/h.Fakt ze lekki gleby nie orze głęboko ale i tak sporo głębiej jak zestawienie c360-3p+stara unia 3 skibowa na 3 biegu.

Nie da się ustalić idealnego zestawu ciągnika i pługiem. Jeden ciągnik z tym samyhm pługiem będzie lepiej się sprawdzał niż drugi z innym pługiem na tych samych glebach. Znowu takie same ciągniki inaczej mogą pracować z dwoma różnymi pługami. Jeszcze inaczej może być jeśli ciągniki i pługi będą takie same ale gleby różne. Można prace doktorską o tym napisać a i tak mało to będzie opisane.

Nie umiem ci dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy  od pola, prędkości pracy.  Średnio się robi 1,5-2h hektar. Oczywiście dla niektórych to może być sufitem, dla niektórych podłogą więc te dane należy traktować orientacyjnie tylko.

70KM, pług zabiera 3x35 a prędkość dopiszę wieczorem, sprawdzę w tabeli prędkości.

 

 

 

 

Sprawdziłem prędkość to zależnie od pola jeżdżę na biegu 1M lub 1S co przekłada się na prędkość według tabeli 6,6 lub 7,6km/h.

 

 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×