Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Prasy zwijające New Holland

Sterownik New Holland 644 - obsługa

Krótki kurs obsługi sterownika.
Najpierw opis przycisków od góry od lewej kolejno.
1. Włącznik
2. (książka) Obsługa serwisowa
3. (skreślona trąbka) Kasowanie błędów/bel
4. (3 bele) Licznik dzienny licznik od początku użytkowania. Kasowanie licznika dziennego przytrzymac 3 bele i kliknąć trąbkę.
5. (a/m) Przełącznik automatycznego i ręcznego owijania
6. (taśma kłębek) Przełącznik wyboru: sznurek lub siatka. Po przytrzymaniu klawisza wyskakuej ilość owiniętych bel sznurkiem i ilość owiniętych bel siatką.
7. (bela w prasie) Szczerze nie wiem od czego bo nie używam
8. (plus) Zwiększanie wartości
9. (średnica) Ustawianie wielkości beli. Przytrzymaj przycisk beli i steruj plusem lub minusem zmieniając wartość beli. Wiekość beli na siatce można regulować od 105 cm do 150 cm a na sznurku od 90 do 150 cm
10. (obwiązywacz strzałka w lewo) Kończenie obwiązywania
11. (obwiązywacz strzałka w prawo) Rozpoczęcie owijania
12. (zębatka) Włącznik noży
13. (zębatka i obwiązywacz ze strzałka w lewo) Nie wiem bo nie mam Cropcuttera
14. (zębatka i obwiązywacz ze strzałka w prawo) Nie wiem bo nie mam Cropcuttera
15. (minus) Zmniejszanie wartości
16. (taśma) Ilość owinięć siatki/sznurka Przytrzymujemy klawisz taśma i wciskamy plus lub minus zmieniając ilość owinięć. Przy regulacji sznurka po 2 kliknięciu taśmy jest cyfra 2 3 lub 4 określająca ilość owinięć sznurka na brzegu beli. Ilość sznurka regulujemy w 3 zakresach 14 18 lub 22 owinięcia. Ilość siatki od 1,5 obrotu do 6 obrotów beli.

Jakby ktoś chciał coś wiecej wiedzieć pytać w komentarzach


Informacje o zdjęciu Sterownik New Holland 644 - obsługa


15 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Na wyświetlaczu pod danym rysunkiem pojawiają się strzałki. Pierwszy od góry to Komora zwijania pełna następny coś od aktualnego napełniania komory następny od polecenia otwarcia komory. Te po boku kolejno od funkcji Automatycznej manualnej i wybranego owijania sznurkiem lub siatką. Na dole : komora zamknięta następny cropcutter włączony i ostatnio od funkcji owijania. Gdy pojawi się błąd dana strzałeczka mruga i wiemy gdzie szukać problemu.

U góry nad wyświetlaczem po środku jest sygnalizacja owijania , tzn. strzałka pod nią mryga gdy siatka jest odwijana z rolki podczas owijania. Mi kiedyś uratowała d...e bo jakimś cudem wciągnęło mi siatkę do komory na początku prasowania i gdyby nie ten sygnał to całą siatkę by wciągło w bele.

Adnotacja. Klawisz 7. Gdy kończymy pole a bela o mniejszym rozmiarze jest w prasie np 95 cm przytrzymujemy klawisz kilka sekund i rozpoczyna się automatyczny proces owijania tej małej beli ;)

  • Like 1

Panowie co może być bo podczas prasowania za każdym razem gdy bela dojdzie do 95cm zaczyna migać trójkąt pod obwiązywaczem (czyli wyskakuje jakiś błąd). Co może być przyczyną i co ewentualnie sprawdzić?

mam problem muj sterownik robi jakies błędy, niewiem co mu zrobic moze ktos ma program do tego typu, a moze da sie to w inny sposób da naprawić.

Klikasz przycisk z trzema kropami/belami dwa razy i masz ile zrobiła od nowości. Wydaje mi się że można w to ingerować ale jak nie wiem.

Kolego, ciągle miga mi lampka sterownika, nie mam żadnego dźwięku i na wyświetlaczu mam dwie strzałki w dół skierowane na tą prasę z kłódką i ten aparacik od wiązania. i jeszcze jeden problem - podczas prasowania znika mi średnica beli i muszę co chwilę klikać na trąbkę - wtedy znów na jakiś czas pojawia się aktualna średnica. I jeszcze mi się przypomniało - na trybie automatycznym przestał mi podawać siatkę - muszę owijać za pomocą przycisków. Wiem, że dużo tego ale gdybyście mi pomogli - byłbym wdzięczny. Prasa u mnie zrobiła dopiero 40 belek - dopiero co ją kupiłem.

co do strzałek skierowanych w dół to ta nad prasą z kłódką jest od kontroli zamknięcia komory (masz nie domkniętą komorę lub padnięty czujnik). ten drugi świeci kiedy aparat od siatki nie jest maksymalnie cofnięty.

  • Like 1

Ogarnąłem, brakowało magnesu przy czujniku klapy i wyczyściłem wszystkie złączki i styki sprayem do złączek elektrycznych. Teraż wszystko śmiga jak należy. Dzięki.

Mam takie pytanie przymierzam się do zakupu podobnej prasy i jak moge sprawdzić czy wszystko ze sterownikiem jest ok? Jak podłącze ja pod ciągnik to co powinno pokazywac?

Jak będziesz oglądał prasę - musicie ją oczywiście uruchomić i wszystko podłączyć. Sprzedający musi podłączyć sterownik i po kolei wszystkie funkcje uruchomić - polecam przy zgaszonym ciągniku - wtedy wszyskie siłowniczki i sprzęgła bardzo dobrze słychać. Jeżeli prasa jest zamknięta - na sterowniku nie ma prawa nic mrugać lub piszczeć.

i to z grubsza tyle. Oglądałem kilka pras i nikt nie robił problemu z tego że musi to wszystko uruchomić - w końcu to jego interes. Jeżeli sprzedający będzie się wymigiwał od podłączenia - odpuść sobie maszynę.

 

Mam ten sam problem może ktoś pomoże!!!

Panowie co może być bo podczas prasowania za każdym razem gdy bela dojdzie do 95cm zaczyna migać trójkąt pod obwiązywaczem (czyli wyskakuje jakiś błąd). Co może być przyczyną i co ewentualnie sprawdzić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×