Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Wynalazki i udoskonalenia

Elektryczne sterowanie Mengele MB 220

I robota z kabiny o wiele przyjemniejsza. Siłownik 12V do obrotu rury, a drugi do sterowania przysłoną w górze ;-)


Informacje o zdjęciu Elektryczne sterowanie Mengele MB 220


11 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Do tego zastosowałem przełącznik trójpołożeniowy : I - 0 - II z sześcioma przyłączami. Oczywiście są dwa przełączniki, po jednym na jeden siłownik elektryczny. Obrazek mogę wrzucić jak jest podłączone. :)

jakie koszty takiej przeróbki rozchodzi mi sie dokładniej o cenę takiego siłownika i rozmiar jego wysówu

Siłowniki są na Allegro, ceny od 120 w górę. Zależy jaką siłę ma, ja też zastanawiam się nad takim siłownikiem do mojej Mengelki. Chciałbym tak zrobić, żeby była możliwość przełożenia do opryskiwacza w celu stabilizacji belki.

Tu kupiłem Koszty to siłownik na zdjęciu - 145zł (30cm skoku) i mniejszy 109zł (20cm skoku) z przesyłką 280zł do tego przewód 5-cio żyłowy - 7 metrów (wystarczy 4 - po 2 na każdy siłownik czyli <+> i <-> ), przewód 2-żyłowy 3m >> do zasilania siłownika w górze, plus 1m do zasilania aparatury, 2 przełączniki po 9zł, i puszka elektryczna 400v (5zł) lub coś podobnego do montażu przełączników. koszt modernizacji to 340zł :-) Tak wygląda przełącznik >> wylacznik-klawiszowy-w34_2789_m.jpg

Siłownik w oznaczeniu max pobór prądu to 1,5A a przełącznik ma 4A :) więc przy takich siłach jak obrót rury czy sterowanie przysłona górną to prawie nic. A szybkość to 3 mm na sekundę w mniejszym i prawie 6 mm w większym siłowniku.

Przełącznik kupiłem w sklepie elektronicznym w Białymstoku.

Fajny pomysł. Myślałem kiedyś o takim siłowniku do znaczników w siewniku ale jest jedno pytanie czy prędkość silownika wystarczy do zmiany.

Mam tak od 2 lat. Niestety ten siłownik okazał się za słaby... Po prostu rozerwało go podczas jady na pole. Musze kupić nowy ale tym razem kupie mocniejszy. Ja mam o skoku 20 cm i to wystarcza. I tak używa się skoku około 5cm. Do sterowania nim używam przełącznika od szyb samochodowych. Mój powinien pracować w zakresie 24-36V ale na 12 tez chodzi ale wolno. Dlatego też kupiłem akumulator do motocykla 12V i pod obwód do tego siłownika go wpoiłem.

Na końcu rury nie zakładałem takiego tylko silniczek od wycieraczek i na niego nawija się lineczka stalowa.

Zamontowałem taki siłownik do Tuply (Junkkari) i jest za wolny. Orginalmy do tuply kosztuje ponad 2000zł. Szukam szybkiego na 12V, jak ktoś wie to proszę o pomoc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×