Skocz do zawartości

6 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Czy teraz po rozrzuceniu oborniku stosujesz tylko ten agregat do wymieszania makaronu z ziemią? Czy nie zapycha ci się potem agregat uprawowy UG kombi obornikiem po pracy tego Mandama na tym polu? Nie stosujesz już wcale orki po oborniku? Z jaką prędkością jeździsz?

więc tak makaron wymieszałem mandamem brat rozsiał po tym nawóz a tato od razu siał zboże. po mandamie jest bezpośrednio siew ten drugi wał dobrze rozbija większe grudki, dużo daje. na wiosnę nie stosujemy w ogóle orki, raz że ziemia sie strasznie wysusza niom i makaron jak sie zaorze to słabo działa na zboże bo jest głęboko i wolno sie rozkłada, efekt dopiero jest na drugi rok. a po mandamie jest lekko zarzucony deszczyk poda i makaron pracuje a zboże szaleje ;) tylko nie radze siać jęczmienia taką metodą bo jest problem ze skoszeniem :lol: prędkość to 9-10km/h.

Czy na jesieni po rozwożeniu obornika też stosujesz mandama czy może pług? Po siewie nawozów fosforowych i potasowych nie wykonujesz żadnego zabiegu aby wymieszać nawóz z glebą?

na jesieni idzie pług. zazwyczaj daje nawóz przed agregatem kombi ale w tym wypadku idzie po agregacie żeby był nad makaronem. w siewniku za każdą sekcją wysiewającą mam taką łapkę z dwoma drutami, takie mini bronki tak to można nazwać :) i to mi miesza nawóz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×