Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Nowatorska prasa Lely - system stałego belowania

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

2788 wyświetleń

blog-0834995001410169866.jpeg

W dniu 4 września 2014 r. W Holandii, podczas imprezy o nazwie Żółta Rewolucja firma Lely zaprezentowała nową prasę belującą. Rewolucyjna maszyna oparta jest o system stałego belowania, który nazywa się się Lely Welger CB Concept. Wyróżnia ją zmiennokomorowość, oraz możliwość pracy bez zatrzymywania się czy zwalniania. Nowy koncept oparty jest o system wiązania beli z rónoczesnym przygotowaniem kolejnej.

Przez cały czas maszyna pozostaje w ruchu, praca na pewno jest znacznie wygodniejsza niż wcześniej, a co za tym idzie wydajniejsza. Ww znacznie krótszym czasie, możmey wyprodukować więcej bel. Oszczędzamy czas i pieniądze. Stała predkość pozwala ograniczyć zużycie paliwa oraz poprawia komfort samej jazdy. Dzięki temu, eksploatacja maszyny jest znacznie mniejsza.

 

Jak działa ciągłe prasowanie?

Jesli uzyskaliśmy zamierzoną wielkość beli, system przenosi ją na pasy w tylnej, poszerzonek części prasy. Dzięki takiemu mechanizomowi, szybciej maszyna rozpoczyna pracę nadkolejną belą. Jeli bela zostanie już owinięta siatką, mechanizm tylnej klapy wyrzuca ja na zewnątrz, a maszyny nie trzeba zatrzymywać. Rozmiary komory zmniejszają się, aby zakończyć proces wytwarzania beli formowanej na przodzie.

Inteligentny system opracowany jest tak, aby bela posiadała stałą wysoką gęstość. A wizualizację tego procesu możecie zobaczyć www.continuousbaling.com.

Nowa maszyna została opracowana przez inżynierów Lely oraz amerykańskiego partnera firmy Vermeer. Współpraca firm Lely i Vermeer rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych i od tamtej pory obfituje w sukcesy. Koncept Lely Welger CB wprowadzono w tym samym czasie w Pella w stanie Iowa (USA) i Maassluis w Holandii.

 

image_2.jpeg

IMG_4006.JPG

Kolejne kroki

Wprowadzona maszyna to koncept. W najbliższym roku firmy Lely i Vermeer zamierzają prowadzić dalsze testy i modyfikacje maszyny w różnych warunkach, konsultując się z potencjalnymi klientami. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce produkt będzie dostępny na rynku.

 

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×