Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Krukowiak - nowości na Agro Show!

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

990 wyświetleń

blog-0695064001407142789.jpg

Na tegorocznej wystawie Agroshow w Bednarach Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK zaprezentuje po raz pierwszy szerszej publiczności kolejną wersję opryskiwaczy samobieżnych Herkules.

Pierwsza prezentacja nowego modelu odbyła się w czerwcu podczas pokazów polowych zorganizowanych przez KFMR KRUKOWIAK w Redczu Krukowym. Nowy model Herkulesa w swojej specyfikacji znacznie przypomina zaprezentowany wcześniej wariant z prześwitem do 1,8 m. Dotychczas w ofercie KRUKOWIAKA znajdował się Herkules o prześwicie w zakresie 1,5 – 1,8 m, pojemności roboczej 3000 i 4000 litrów, szerokości belek do 28 m, napędzany silnikiem IVECO o mocy 175 KM, z którego napędzane hydraulicznie były wszystkie cztery koła opryskiwacza. Najnowsza wersja Herkulesa jest niższa, prześwit wynosi 1,2 m, również napędzany jest na 4 koła oraz ma możliwość zastosowania belek nawet do 36 m szerokości roboczej. Obniżony prześwit to jednak nie jedyna różnica, otóż nowy Herkules posiada możliwość skrętu obu osi, dzięki czemu może poruszać się po łuku oraz tzw. psim chodem. W wyższym Herkulesie rozstaw kół regulowany jest mechanicznie na postoju w zakresie 2,25 – 3,0 m, w niższej wersji rozstaw można regulować hydraulicznie w trakcie jazdy w zakresie 1,8 – 2,25 m, co znacznie ułatwia dostosowanie się do ścieżek technologicznych i poruszanie się po drogach publicznych. Niższą wersję można ponadto wyposażyć w zbiornik o pojemności nawet 5000 litrów.

Choć wizualnie obie wersje różnią się dość znacznie (m. in. mniejsza wersja posiada silnik przed kabiną, wyższa za kabiną) to pozostała specyfikacja pozostaje bez zmian. Obie wersje wyposażone są w komfortowe kabiny z klimatyzacją, radiem CD i filtrem węglowym, komputer sterujący układem cieczowym BRAVO 300S, system zapobiegający poślizgowi kół, amortyzowane podwozie, rozwadniacz boczny, amortyzację belki, joystic do sterowania funkcjami belki.

Obie wersje mogą być wyposażone we wszystkie belki oferowane dla serii Goliat Plus, czyli belki stalowe sterowane niezależnie PHB, belki aluminiowe ALU oraz belki z rękawem powietrznym PHR.

 

DSC06383.jpg

 

Na targach Agroshow będzie możliwość bezpośredniego porównania obu wersji Herkulesa. Wprowadzenie niższego modelu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, nie każdy potrzebuje maszyny o bardzo wysokim prześwicie, wielu rolników i firm usługowych poszukuje maszyn uniwersalnych, które łatwo można dostosować do swoich potrzeb, stąd wprowadzona hydrauliczna regulacja rozstawu kół czy druga oś skrętna.

 

DSC06554.jpg

 

Kolejną nowością KFMR, która ma być zaprezentowana podczas targów Agroshow jest wersja belki aluminiowej o szerokości 36 m składanej w bardziej kompaktowy sposób. Dotychczas ramiona oferowanej belki ALU o szerokości 36 m składane były tylko na pół, przez co znacznie zwiększały się gabaryty maszyny. W nowej wersji każde z ramion ma być składane na trzy części, dzięki czemu gabaryty opryskiwaczy wyposażonych w tę belkę znacznie się zmniejszą. Ponadto podział każdego z ramion na trzy części znacznie ułatwi manewrowanie na polu w przypadku, gdy trzeba omijać słupy.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×