Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Nowy herbicyd w rzepaku Salsa® 75 WG

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

1028 wyświetleń

blog-0889044001405063440.png

Salsa® 75 WG to nowy herbicyd do stosowania powschodowego w rzepaku ozimym, zawierający całkowicie nową substancję aktywną – ethametsulfuron z grupy sulfonylomoczników, w której spektrum zwalczaniajest wiele gatunków chwastów dwuliściennych.

 

W badaniach prowadzonych w różnych lokalizacjach w Europie, potwierdzono skuteczność dla 15 gatunków chwastów: rumianek pospolity, maruna nadmorska, gorczyca polna, maruna bezwonna, stulicha psia, tasznik pospolity, niezapominajka polna, tobołki polne, bodziszek drobny, bodziszek porozcinany, jasnota purpurowa, gwiazdnica pospolita, bodziszek kosmaty, stulisz lekarski, komosa biała

 

Salsa® 75 WG jest doskonałym narzędziem do walki z chwastami kapustowatymi, które poza wpływem na jakość i wielkość plonu są roślinami żywicielskimi dla bardzo groźnej choroby jaką jest kiła kapustnych. W wielu badaniach został potwierdzony pozytywny efekt zastosowania herbicydu Salsa® 75WG na redukcję zawartości glukozylanów i kwasu erukowego. Kolejna ważna zaleta tego herbicydu to bezpieczeństwo dla rzepaku oraz roślin następczych.

 

 

Aby rozszerzyć spektrum zwalczanych chwastów, herbicyd Salsa® 75 WG, powinien być:

 

2.png

wkomponowany w sekwencję zabiegów herbicydowych przed i powschodowych

 

3.png

lub stosowany w mieszaninie z innym herbicydem powschodowym

 

 

 

Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się gdy chwasty są we wczesnych stadiach rozwojowych od fazy liścieni do drugiej pary liści, oraz gdy występują warunki do intensywnego wzrostu chwastów. Zalecana dawka wynosi 20 -25 g/ha w połączeniu z adjuwantem Trend® 90 EC w ilości 0,1 l na 100 l cieczy roboczej.

Więcej szczegółowych informacji w załączeniu, u przedstawicieli DuPont

i na stronie www.dupont.pl

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×