Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Susza, grad, zasolenie czy wyleganie? OPTYSIL – polisa dla roślin !

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

1057 wyświetleń

blog-0849469001398772201.jpgW każdym sezonie wegetacyjnym rolnicy i ogrodnicy zmagają się z czynnikami zewnętrznymi negatywnie wpływającymi na wzrost i rozwój roślin. Często zadają sobie pytanie, co robić, gdy pogoda nie jest łaskawa dla upraw, występuje susza, zasolenie gleby, gradobicia, wyleganie roślin...

Tego typu pytania zainspirowały zespół ekspertów INTERMAG do opracowania i wdrożenia preparatu, który minimalizuje negatywny wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych na kondycję, a zatem również plonowanie roślin. Tak powstał OPTYSIL, unikalny w działaniu preparat stworzony na bazie aktywnego krzemu (200 g/l). Szybko przyswajalny krzem zawarty w preparacie szybko wbudowuje się w ściany komórkowe roślin, zapobiegając utracie elektrolitów przez rośliny w okresie suszy oraz tworząc mechaniczną barierę chroniącą przed patogenami i zapobiegającą wyleganiu. Cechą wyróżniającą OPTYSIL od innych preparatów krzemowych , jest neutralne pH, co powoduje dobrą mieszalność z większością agrochemikaliów, w tym środkami ochrony roślin.

Dodatkowym atutem OPTYSILU jest jego przydatność stosowania w rolnictwie ekologicznym, co zostało potwierdzone otrzymaniem przez nas ŚWIADECTWA KWALIFIKACJI PRODUKTU DO STOSOWANIA W ROLNICTWIE EKOLOGICZNYM WYDANYM PRZEZ IUNG w Puławach.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×