Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

DuPont uznany za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych organizacji na świecie

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

453 wyświetleń

Już trzeci rok z rzędu firma DuPont znalazła się na liście Thomson Reuters 2013 World's Top 100 Most Innovative Organizations, która skupia 100 najbardziej innowacyjnych organizacji na świecie. Ranking, przygotowywany przez Thomson Reuters, koncentruje się na tym, jak aktywność patentowa, ochrona własności intelektualnej, nowe technologie i zwiększone inwestycje w badania i rozwój (R&D) wpływają na rozwój biznesu i rentowność.

duponk.jpgW ciągu 211 lat istnienia firmy DuPont nasz dział badań i rozwoju opracował wiele nowych produktów będących odpowiedzią na potrzeby rynku – powiedział Thomas M. Connelly, wiceprezes i dyrektor ds. innowacji DuPont. – Jesteśmy dumni, że w tym roku po raz kolejny znaleźliśmy się w rankingu Thomson Reuters. Tym samym doceniono wysiłki naszych naukowców i inżynierów, którzy korzystając z naszych unikalnych zintegrowanych zasobów naukowych opracowują nowe innowacje, aby służyć klientom na całym świecie – dodaje.

W swoich dwunastu nowych centrach innowacji na całym świecie firma DuPont pracuje nad rozwiązaniem najważniejszych wyzwań współczesnego świata – zwiększeniem produkcji pełnowartościowej żywności, energią odnawialną, ochroną i bezpieczeństwem ludzi. Centra innowacji DuPont integrując klientów, przedstawicieli rządów i organizacji pozarządowych, uczelni wyższych oraz innych strategicznych partnerów, pozwalają wspólnie pracować nad rozwiązywaniem regionalnych i globalnych problemów.

Współpraca pomiędzy 10 tysiącami naukowców, inżynierów oraz specjalistów z branży pozwala nam na identyfikowanie lokalnych potrzeb, przewidywanie trendów rynkowych, a także rozwijanie innowacyjnych rozwiązań – komentuje Connelly.

Inwestycje DuPont w badania i rozwój wzrosły w ubiegłym roku o 8 procent, sięgając 2,1 mld dolarów. Firma ogłosiła powstanie nowych ośrodków badawczych, których prace skoncentrowane są nad rozwojem upraw rolniczych. Rozpoczęła także budowę nowej fabryki etanolu celulozowego w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych, a także kontynuuje rozbudowę oferty w obszarze fotowoltaiki oraz technologii organicznych diod emitujących światło (OLED). Ponadto DuPont wprowadził w zeszłym roku na rynek aż 2047 nowych produktów, a wartość sprzedaży produktów i aplikacji uruchomionych w latach 2009-2012 wyniosła 10 miliardów dolarów.

Lista Thomson Reuters 2013 World's Top 100 Most Innovative Organizations, skupiająca 100 firm i instytucji z całego świata szczególnie aktywnych na polu innowacji, została przygotowana przez Thomson Reuters na podstawie opracowanych przez nią wskaźników patentowych.

Więcej informacji o liście Thomson Reuters 2013 World's Top 100 Most Innovative Organizations dostępnych jest pod adresem: http://top100innovators.com/.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×