Poznaj markę Kubota

Rok 2013 można śmiało nazwać rokiem marki Kubota w Polsce. Nowe, niższe ceny ciągników rolniczych, jeszcze korzystniejsze warunki gwarancji, znacznie tańsze części zamienne, a także większa dostępność maszyn demonstracyjnych u Dilerów w całym kraju – wszystko to sprawia, że tegoroczna wiosna to najlepszy czas na bliższe spojrzenie na ofertę pomarańczowych ciągników z Japonii.

klein-Ku-2393.jpg



Wiosna to tradycyjnie czas intensywnych pokazów polowych i lokalnych rolniczych imprez targowych. Przedstawiciele Kubota Corporation wierzą, że ich produkty najlepiej sprawdzają się w „robocie”. Dlatego też marka Kubota w Polsce solidnie przygotowała się do tego niezwykle istotnego czasu.

Umów się na pokaz
Dilerzy japońskich traktorów zaopatrzyli się w ciągniki demonstracyjne, dzięki czemu obecnie w każdym województwie znajduje się co najmniej jedna taka maszyna . W zależności od regionu, są to przedstawiciele nowych serii M60 i MGX lub ciągniki sadownicze. Osoby zainteresowane zakupem zyskają dzięki temu możliwość łatwiejszego przetestowania ciągnika z logo „K” na masce. Przekonają się „na własnej skórze”, jak wysoka jakość i oszczędne silniki mogą pomóc im w codziennej pracy, sprawiając, że będzie ona łatwiejsza i bardziej opłacalna. Na stronie www.traktorykubota.pl na bieżąco publikowane są daty i adresy nadchodzących pokazów na które dystrybutor marki Kubota w Polsce i Dilerzy w całej Polsce serdecznie zapraszają. Dyrektor Zarządzający marki Kubota w Polsce, Pan Maciej Rujner podkreśla – zeszłoroczne pokazy jesienne okazały się dużym sukcesem. Wszyscy liczymy, że nadchodzące imprezy wiosenne spotkają się z równie żywym zainteresowaniem. Po raz pierwszy Dilerzy Kubota posiadają własne ciągniki demonstracyjne, dlatego przewidujemy o wiele większą liczbę pokazów polowych niż w latach ubiegłych.

klein-Ku-9625.jpg



Bardzo wysokie noty
Goście zeszłorocznych imprez wysoko ocenili możliwości japońskich traktorów. Największy model w gamie marki Kubota, 140-konny M135GX, zachwycił łatwością, z jaką radził sobie
z pługiem 4x50cm przy 30-35 centymetrowej orce głębokiej. Co więcej, podczas jednego
z pokazów udowodnił, że jest w stanie sprostać zadaniom ciągnika 190-konnego, pracując pługiem pięcioskibowy, obrotowym z odkładnicami ażurowymi i zadowalając się 12-13 litrami paliwa na hektar. Z kolei 115-konny model M110GX zaprzęgnięto do siewnika
i agregatu talerzowego o szerokości roboczej 3 m z wałem. Całość implementu ważyła około 2400 kg, a ciągnik pracował z prędkością 8,5 km/h. Przy pracy w tym tempie wydajność ciągnika wynosiła około 2,5-2,7 ha na godzinę, a komputer pokładowy pokazywał bardzo zadowalające spalanie na poziomie 5,5-6,5 litra na hektar. W orce z pługiem czteroskibowym, obrotowym ciągnik ten potrzebował 12 litrów na hektar. Z kolei 101-konny model M9960 sprawdzano w orce z pługiem zagonowym czteroskibowym Unia Grudziądz 4x40cm.
Tu również spalanie wyniosło około 12 litrów, a wydajność osiągnęła 1,2-1,3 ha na godzinę.

Kubota, co żadnej roboty się nie boi
Praca w polu pokazuje, że traktorom Kubota niestraszna żadna ciężka robota, budząc pozytywne i zaskoczenie obserwatorów. Goście dotychczasowych pokazów podkreślali fenomenalną pracę silnika w nowych modelach. Widać tu ogromne doświadczenie japońskiego producenta, który w ciągu 80 lat wytwarzania jednostek napędowych stworzył ich ponad 25 milionów sztuk. Co więcej, po wypróbowaniu nowych modeli marki Kubota rolnicy zgodnie twierdzili, że ich możliwości są dużo większe niż sugerują rozmiary zewnętrzne. Duża w tym zasługa świetnej przekładni w modelach M110GX i M135GX. Co ciekawe, konkurencyjne marki chwalą się zastosowaniem dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Inżynierowie marki Kubota poszli jeszcze dalej – w nowej przekładni największych „Japończyków”, za zmianę biegów odpowiadają aż trzy sprzęgła, a wszystkie przełożenia są już zazębione, co umożliwia ich szybkie przełączanie pod obciążeniem, a także zwiększa trwałość całej konstrukcji.

M135GX-hay-grapple-(1).jpg


Jak wygodna może być kabina?
W nowych modelach Kubota M110GX i M135GX rolnicy docenili świetną widoczność
i ogromną przestrzeń w kabinach, o wiele większą niż w poprzedniej generacji pomarańczowych traktorów. Producent pomyślał też o miejscu do siedzenia dla pasażera. Pracę operatora ułatwiają liczne moduły wspomagające. Na szczególną uwagę zasługuje system zarządzania mocą silnika Work Cruise, dzięki któremu maszyna automatycznie utrzymuje obroty silnika zawsze na tym samym, ustalonym poziomie. Kolejnym wsparciem jest możliwość zaprogramowania dwóch prędkości obrotowych silnika. W praktyce, po dojechaniu do krawędzi pola, operator za jednym dotknięciem włącza prędkość nawrotu, drugim podnosi pług, a potem już tylko obraca narzędzie i zawraca ciągnik. Wprawny traktorzysta jest w stanie zawrócić nową Kubotę M135GX w czasie około 12 sekund – od podniesienia do opuszczenia pługu. Gdy ciągnik nowej serii GX dotrze już do krawędzi pola, ujawnia się jego kolejna ogromna zaleta – niesamowita zwrotność. Model M135GX – duży, 140-konny ciągnik - zaskakuje promieniem skrętu równym 4,1 m. Wszystko za sprawą systemu zacieśniania skrętu Bi-Speed Turn, który załącza się automatycznie po obróceniu kierownicy maksymalnie w prawo lub w lewo.

Jak zmiany, to tylko na lepsze
Tegoroczne pokazy z pewnością ujawnią kolejne mocne strony pomarańczowych ciągników Kubota. Już teraz wiemy, że ostatnio maszyny te zyskały trzy ogromne zalety. Pierwszą jest doskonały stosunek jakości do ceny. W lutym 2013 roku znacznie obniżono ceny katalogowe ciągników Kubota, dzięki czemu japońską jakością można się teraz cieszyć za o wiele mniej. Po drugie, również późniejsze użytkowanie nowego ciągnika Kubota stało się znacznie tańsze dzięki „ostremu cięciu” kosztów części zamiennych. Szczególnie wyraźnie widać różnicę w elementach eksploatacyjnych – czyli tym, co nabywcy ciągników Kubota kupują najczęściej. Obniżki cen oryginalnych filtrów wyniosły średnio 50%, a więc nabywca ciągnika Kubota podczas trwania gwarancji zapłaci za oryginalne filtry o połowę mniej niż jeszcze w 2012 roku. Podobnie rzecz się ma z najczęściej kupowanymi częściami zamiennymi.
Dla przykładu, szyba drzwi do bardzo popularnych modeli Kubota M6040, M7040, M8540, M9540 staniała o prawie 40 procent. Po trzecie, dystrybutor marki Kubota w Polsce wprowadził od 2 kwietnia 2013 jeszcze lepsze warunki gwarancji na ciągniki rolnicze Kubota o mocy od 66 do 140 KM. 3 lata lub 3000 godzin – tak długo nabywcy pomarańczowych ciągników będą cieszyć się z fabrycznego programu gwarancyjnego japońskiego producenta. Jedyny warunek uzyskania 3 lat i 3000 godzin gwarancji stanowi stosowanie oryginalnych środków smarnych marki Kubota oraz oczywiście terminowe wykonywanie przeglądów eksploatacyjnych. Jest to najdłuższa gwarancja fabryczna oferowana na polskim rynku bez żadnych dopłat ani dodatkowych włączeń. Szczególnie dla największych nabywców,
u których ciągniki pracują bardzo intensywnie i dotychczasowe 1500 godzin gwarancji mogło wydawać się niewystarczające, ten argument może okazać się decydujący dla wyboru maszyny z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Spotkaj się z marką Kubota
Niższe ceny, tańsze części zamienne i dłuższa gwarancja to tylko początek zalet, jakie oferują ciągniki Kubota. Ich kluczowe walory to japońska niezawodność, niskie spalanie oraz bogate wyposażenie standardowe. Tegoroczne pokazy polowe stworzą kolejne okazje dla wszystkich zainteresowanych pomarańczowymi maszynami, aby samodzielnie się o tym przekonać
i dowiedzieć się o nich jeszcze więcej. Pierwsze imprezy ruszają już niebawem, a ich terminy można znaleźć na www.traktorykubota.pl.

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto
Zaloguj się, aby obserwować  


1 komentarz


Rekomendowane komentarze

coś mi tu nie pasuje - dzwoniłem do dilera który mi sprzedał ciągnik kubote z zapytaniem ile kosztuje przeglad i niestety cena był taka sama jak rok temu, tj 3070 zł netto bez dojazdu, przegląd 108 też tyle koszytował rok temu - w przyblizeniu. czemu nie wprowadzą jakiegos konkretnego cennika dostępnego dla wszystkich który by obligował dilerów do stosowania tych cen a nie wolna amerykanka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj