Skocz do zawartości
News

News

Autorzy tego bloga

25-lecie Targa Super 05 EC lidera w zwalczaniu chwastów jednoliściennych

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

1114 wyświetleń

W tym roku herbicyd Targa Super 05 EC obchodzi swój jubileusz – 25 lat obecności na rynku polskim. Nie często się zdarza, żeby środek ochrony roślin tak długo zajmował czołowe miejsce w sprzedaży i był wysoko pozycjonowany przez rolników. Substancją aktywną tego graminicydu jest chizalofop-p-etylowy, który jest jednym z pierwszych herbicydowych substancji aktywnych zarejestrowanych w kraju.

Targa Super 1.jpg


Badania nad tą substancją jeszcze wtedy zakodowaną (NC 302) rozpoczęto w połowie osiemdziesiątych lat ubiegłego wieku. Produkt handlowy pod nazwą Targa pojawił się na rynku po kilku latach i aktualnie obchodzi 25-lecie ciągłej walki z chwastami jednoliściennymi. Producentem preparatu jest japońska firma Nissan Chemical. Targa od początku cieszyła się dużą popularnością w zwalczaniu chwatów jednoliściennych upraw rolniczych i ogrodniczych a obecnie jako jedyny graminicyd uzyskała zezwolenie Polskiego Komitetu Zielarskiego na stosowanie Targi Super 05 EC do odchwaszczania niektórych upraw zielarskich.

Dystrybutorem herbicydu w Polsce jest od początku firma Arysta LifeScience (nazwa aktualna), która zarejestrowała substancję chizalofop-p-etylowy w bardziej stężonej formie również pod nazwą Targa 10 EC i Pilot 10 EC. Na rynku jest również chizalofop-p-etylowy produkowany przez inne firmy i sprzedawany pod różnymi nazwami handlowymi. Targa Super ma jednak rejestrację w największej ilości upraw: rolniczych, warzywniczych i sadowniczych. Duża selektywność tego herbicydu powoduje, że cieszy się on dużym uznaniem wśród producentów rolnych.

Na przestrzeni lat zachodziły istotne zmiany w formulacji Targi. Były one podyktowane dbałością o środowisko, a jednocześnie udoskonalana technologia produkcji pozwoliła na zastąpienie agresywnych składników nowoczesnymi, bardziej przyjaznymi substancjami wspomagającymi, emulgatorami i rozpuszczalnikami. Targa to niezawodny herbicyd, jeśli przestrzega się terminów stosowania i faz rozwojowych zwalczanych chwastów jednoliściennych. W ciągu całego okresu stosowania preparat ten zachowuje niezmiennie wysoką skuteczność zwalczania chwastów, co jest podstawową przyczyną ogromnego zaufania rolników do tego produktu.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×