Zaloguj się, aby obserwować  

Nawozy z alg - z czego powstają?

blog-0642248001359663127.pngNawozy z ekstraktem z alg morskich są wytwarzane z kilku głównych gatunków wodorostów. Rosną one w różnych warunkach i przez to różnią się one między sobą właściwościami. Jedne z nich tworzą podmorskie łąki, inne lasy.

 

 

 

Laminaria digitata

 

Laminaria-digitata.jpg

Laminaria digitata – Brązowe wodorosty występujące w północnej części Oceanu Atlantyckiego. L. Digitata ma skórzaste, ciemnobrązowe liście, które dorastają do długości 15 m. Występuje często w pobliżu wybrzeży, gdzie tworzy rozległe łąki. W porównaniu z innymi algami cech*je się bardzo szybkim wzrostem – nawet 5% dziennie.

 

 

Ascophyllum nodosum

 

A-nodosum1.jpg

Ascophyllum nodosumBrunatnice występujące w północnym Oceanie Atlantyckim. Roślina tworzy charakterystyczne owalne pęcherzyki powietrza pomiędzy liśćmi. Dorasta do długości 2 m. A. nodosum występuje najczęściej w osłonionych miejscach przy brzegu lub przy ujściach rzek. Rośnie dosyć wolno (0,5% dziennie). Algi te są zbierane do wytwarzania nawozów ze względu na wysoką zawartość makro- i mikroskładników pokarmowych, a także fitohormonów i aminokwasów.

 

 

Ecklonia maxima

 

E-maxima.jpg

Ecklonia maximaE. maxima, zwana również morskim bambusem, występuje w południowym Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Afryki. Dominuje na spokojnych płyciznach (do 8 m), gdzie tworzy formacje przypominające lasy. Posiada jedną dużą pneumatocystę, która utrzymuje roślinę przy powierzchni.

Agrosimex


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj