Skocz do zawartości
News

News

Autorzy tego bloga

Upalne żniwa na rynku nowych ciągników rolniczych

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

1477 wyświetleń

Blisko 20 procentowy wzrost liczby rejestracji nowych ciągników rolniczych w lipcu może być oznaką, iż tegoroczny wynik sprzedaży przejdzie do historii. Pomimo występowania upalnej pogody oraz wzmożonej pracy na polach, rolnicy w dalszym ciągu odmładzają swój park maszynowy – komunikuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

logo_agritrac.pngW lipcu rolnicy kupili i zarejestrowali 1963 nowe ciągniki rolnicze, o 4 proc. więcej niż w czerwcu tego roku oraz o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku. Tak dobrych informacji z tego rynku nie obserwowaliśmy od ośmiu lat. W pierwszych siedmiu miesiącach 2012 roku sprzedano blisko 13 tys. nowych ciągników rolniczych. Do rekordowego 2011 roku brakuje zaledwie 4tys. sztuk. Liczba fabrycznych traktorów rolniczych zarejestrowanych w ostatnich miesiącach powoli staje się podstawą do myślenia, iż w tym roku po raz kolejny zostanie pobity rekord sprzedażowy. Dynamika wzrostu nie zwalnia tempa. Rolnicy, praktycznie od marca rejestruja podobną liczbę traktorów, która kształtuje się na poziomie 2 tys. sztuk - wyjaśnia Mariusz Chrobot, wiceprezes Martin & Jacob, firmy monitorującej rynek rolny.


Pozytywnych wieści na rynku rolnym nie brakuje. Z jednej strony rolnicy po zakupie nowego ciągnika rolniczego kupują nowy osprzęt rolniczy taki jak: przyczepy rolnicze, pługi, agregaty, siewniki i inne. Z drugiej strony utrzymujące się wysokie ceny płodów rolnych oraz możliwość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej napawa optymizmem firmy działające na tym rynku. Pieniądze na rynku są i miejmy nadzieję, iż taka sytuacja utrzyma się w kolejnych latach, a środki na modernizację sprzętu wpłyną na wzrost konkurencyjności polskiego rolnictwa, tym samym wydane pieniądze po kilku latach zwrócą się rolnikowi – dodaje Mariusz Chrobot.


Liderem od stycznia do lipca została marka New Holland. Rolnicy zakupili blisko 2,5 tys. ciągników tej marki. Sprzedaż wzrosła o 52,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Drugą najczęściej wybieraną marką był czeski Zetor. Marka sprzedała 1721 nowych ciągników rolniczych. Zostało zarejestrowanych o 754 sztuki więcej fabrycznych ciągników tej marki niż przed rokiem. Trzecie miejsce zajął amerykański koncern John Deere. 1648 rolników kupiło traktory tej marki.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×