Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Dni Pola w Gurczu

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

1028 wyświetleń

basf_logo_green.gifW ulewnym deszczu odbyła się Olimpiada BASF – twoje rośliny w olimpijskiej formie, towarzysząca Dniom Pola w Gurczu.

Mimo deszczowej pogody była duża frekwencja, na imprezę przyjechało ponad 600 rolników.
To już szesnasty raz BASF na poletkach doświadczalnych prezentuje rolnikom najnowsze programy ochrony roślin przy wykorzystaniu swoich preparatów. Tegoroczna mroźna zima przyczyniła się do wykazania unikatowych walorów preparatu Caryx. Rzepak traktowany na jesieni tym preparatem bardzo dobrze się ukorzenił dzięki czemu bez problemów przetrwał mroźną zimę w przeciwieństwie do kontroli.

Była też okazja do zapoznania się z nowymi preparatami, których rejestrację firma przewiduje w przyszłym roku. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Sistiva pierwszy fungicyd oferowany w technologii bezopryskowej.

Impreza przygotowana wzorcowo, przewodnik po poletkach szczegółowo opisywał odmiany pszenicy ozimej i jarej, jęczmienia jarego, rzepaku jarego i ozimego, wykonane zabiegi, zastosowane preparaty i nawozy.
Po obejrzeniu poletek goście mogli sprawdzić swoją wiedzę i sprawność w licznych konkursach organizowanych pod nazwą Olimpiada BASF, mimo deszczu chętnych nie brakowało, a humory dopisywały.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×