Phosagro zaprezentowała technologie upraw

 

Podczas spotkania polowego DANKO w Sobiejuchach 18 czerwca, przedstawiciel firmy Phosagro Polska Sp. z o.o. zaprezentował technologie upraw.

W kwietniu firma Phosagro Baltic zmieniła nazwę na Phosagro Polska. Struktura spółki odpowiada za kraje t.j. Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Phosagro to jeden z największych producentów nawozów fosforowo-potasowych i jeden z największych graczy na światowym rynku na świecie. Phosagro to również niezwykle nowoczesna i nastawiona na innowacyjność grupa zrzeszająca kilkanaście samodzielnych jednostek produkcyjnych, dystrybucyjnych i badawczych. Produkowane nawozy cechują się bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie, przyswajalnością, koncentracją oraz unikatową czystością chemiczną dzięki produkcji z złóż apatytowych. Doskonała granulacja sprawia, że nawóz może być wysiewany każdym typem rozsiewacza na szerokość do 36 m. W Polsce nawozy sprzedawane są pod brandem Ultra w skład, których wchodzi 14 produktów, dzięki czemu można odpowiednio dobrać nawóz dla potrzeb roślin oraz gleby. Nowością jest wprowadzenie technologii Quatro Forte.

Technologia QuatroForte to unikatowa technologia tworzenia nawozów wykorzystująca synergię składników. Odpowiedni dobór pierwiastków odżywczych, z uwzględnieniem ich ilości, formy oraz proporcji, pozwala roślinom osiągnąć swój pełny potencjał. Synergia oznacza bowiem współdziałanie kilku składników pokarmowych, przez co efektywniej i skuteczniej odżywiają uprawy i pozwalają na uzyskanie wyższych plonów o lepszej jakości. Nawozy zaliczane w tej technologii zawierają minimum cztery pierwiastki, które są wysoko skoncentrowane, łatwo rozpuszczalne, dobrane w odpowiednich proporcjach gwarantujących ich synergizm w celu maksymalizacji ich wykorzystania

Pośród nawozów NPK, opracowanych w różnych proporcjach składników, do najpopularniejszych należą: Ultra 8 (8-20-30-5), Ultra 10 (10-26-26) oraz z udziałem siarki Ultra 5 (5-15-30-12), Ultra 13 (13-13-21-22) i Ultra 15 (15-15-15-27). Nawozy fosforowe są reprezentowane przez Ultra MAP (12-52), Ultra DAP (18-46-7), Ultra DAP Black (18-46-7) z udziałem związków organicznych oraz nowość od obecnego sezonu Ultra Korn (20-20-35) z udziałem cynku. Jedyny nawóz potasowy Ultra Kali (41), w składzie także posiada siarkę, magnez i sód. Nawozy azotowe (46) reprezentowane są przez Ultra Gran (granulowany) i Ultra Mocznik (przeznaczony także do zabiegów nalistnych). Natomiast Ultra S (21) jest wzbogacony o siarkę. Do tegorocznej oferty dołączył Ultra Can (27) wzbogacony o magnez i wapń. Zalety szeregu wymienionych nawozów udokumentowano wynikami z przeprowadzonych badań. Dotyczyły one między innymi porównania technologii stosowania tradycyjnej powierzchniowej oraz rzędowej, znacznie bardziej korzystnej pod kątem, efektywności ekonomicznej zastosowanego nawozu.

Zaloguj się, aby obserwować  
DHetman
Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj