Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Centralne Dni Kukurydzy firmy PROCAM

agrofoto

306 wyświetleń

blog-0824452001505827635.jpg

Odbyły się 14 września w miejscowości Głębokie koło Gniezna. Licznie przybyłych rolników przywitali Arkadiusz Nowak z PROCAM oraz właściciele gospodarstwa, w którym odbywała się impreza – państwo Kujawscy.

Pierwszy merytoryczny i praktyczny wykład na temat racjonalnego nawożenia kukurydzy z uwzględnieniem okresów krytycznych w jej rozwoju przedstawił Dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Na temat produktów mikrobiologicznych firmy BIO-GEN wykład przedstawił Pan Artur Kleina.
Zaprezentowano działanie preparatu BIOGEN REWITAL PRO+ na rozkład resztek pożniwnych w uprawie kukurydzy oraz zwrócono uwagę na poprawę życia biologicznego w glebie.

Po części wykładowej odwiedzający mieli możliwość obejrzenia poletek doświadczalnych z pełną gamą odmian kukurydzy z przeznaczeniem na ziarno i kiszonkę.

DNI_KUKURYDZY_PROCAM_4.jpg

 Przedstawiono takie odmiany jak SY KARTHOUN, ES ABAKUS, SY FEEDITOP, RGT CHROMIXX, KANONIER, TONIFI CS, TAPAS oraz SM KURANT
Przedstawiono odmiany kukurydzy w technologii POWERSEEDS®.
Odmiany zaprawiane w tej technologii wykazują się dużo lepszym wigorem dzięki zastosowaniu biostymulatorów i pożytecznych mikroorganizmów.

Jednym z efektów działania tej technologii jest szybsze włączanie w roślinie mechanizmów obronnych, dzięki czemu bardziej koncentruje się ona na szybkiej budowie systemu korzeniowego. Widoczne było, że w reakcji na chłodne noce na przełomie kwietnia i maja, rośliny wykazywały nieco przytłumiony wzrost, przeznaczając swą energię na rozbudowę części podziemnej. W dalszym rozwoju łatwo dostrzegalna była ciemniejsza barwa liści, wyraźnie większy system korzeniowy, dłuższe międzywęźla
i wyżej osadzona kolba. Pomimo relatywnie zimnej wiosny, a więc warunków kukurydzy niesprzyjających, poletka POWERSEEDS wyglądają wyraźnie lepiej niż kontrola.

DNI_KUKURYDZY_PROCAM_3.jpg

 Podczas dni kukurydzy nie zabrakło Eksperta kiszonkowego, gdzie rolnicy mogli by się dowiedzieć jak prawidłowo sporządzić dobrą kiszonkę. W celu poprawy procesu zakiszania kukurydzy zaproponowano mikrobiologiczny preparat - inokulant Ensilage.

Rolnicy mieli możliwość zobaczenia specjalnie przygotowanych profili glebowych na których są stosowane preparaty firmy BIO-GEN oraz nawozy pochodzenia organicznego z firmy FCA takie jak PROSAN, Mikrosol, mikrogranulatu MICROPHOS BTC.

Materiały prasowe

DNI_KUKURYDZY_PROCAM_4.jpg

DNI_KUKURYDZY_PROCAM_3.jpg0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×