Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Agrifirm zamierza nabyć firmę paszową Bacutil

agrofoto

657 wyświetleń

blog-0804725001499080378.jpg

Agrifirm podejmuje ważny krok w kierunku top 3 firm paszowych w Polsce
Royal Agrifirm Group zamierza nabyć firmę paszową Bacutil, działającą na terenie Polski. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 30 czerwca. Polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi badania dotyczące planowanego przejęcia. Po uzyskaniu jego pozytywnej opinii, zakup zostanie sfinalizowany. Dzięki temu przejęciu, Agrifirm obejmie zasięgiem swojej działalności praktycznie całe terytorium Polski oraz podejmie ważny krok w kierunku top 3.

Jako międzynarodowa organizacja, Agrifirm jest liderem w sektorze rolnym. Nabycie polskiej wytwórni pasz Bacutil jest zgodne ze strategią zakładającą rozszerzanie podstawowej działalności w zakresie pasz dla zwierząt, upraw rolnych, ogrodnictwa oraz produktów specjalistycznych. Istotnym punktem strategii jest rozwój zagranicznej działalności w rejonach takich jak Europa Środkowo-Wschodnia.

Bacutil to firma, która w swojej działalności koncentruje się głównie na sektorze drobiowym, zarówno hodowli kurcząt brojlerów jak i kur niosek, a zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Bedlnie Radzyńskim, we wschodniej części Polski. Dzięki dogodnej lokalizacji Bacutil oraz w połączeniu z rozmieszczeniem pozostałych wytwórni w Polsce, Agrifirm uzyskało praktycznie ogólnokrajowy zasięg. Firma będzie obecna we wszystkich najważniejszych rolniczych obszarach Polski. Zdolności produkcyjne wytwórni Bacutil to aktualnie 100 000 ton rocznie.
„Dzięki temu przejęciu podejmujemy ważny krok w kierunku realizacji naszego celu, a mianowicie uplasowania się w top 3 producentów pasz w Polsce”, wyjaśnia John Dortmans, Dyrektor Generalny Agrifirm Europa Środkowo-Wschodnia. „Naszą misją jest dostarczanie istotnych, mierzalnych i zrównoważonych wartości dla naszych klientów. Realizujemy to poprzez zapewnianie im zrównoważonych, wysokiej jakości koncepcji żywieniowych oraz doradztwa, które umożliwia naszym hodowcom maksymalizację zysków na swoich fermach.
Naszą misję skutecznie realizowaliśmy w ubiegłych latach. Dzięki temu przejęciu oraz dalszemu autonomicznemu wzrostowi top 3 jest w naszym zasięgu.”

Firma paszowa Bacutil
W Bacutil zatrudnionych jest około 50 pracowników, którzy po przejęciu przez Agrifirm, będą kontynuować pracę dla firmy. Zdolność produkcyjna wytwórni wynosi 100 000 ton i może być ona w przyszłości zwiększana. Z tej lokalizacji Agrifirm będzie dostarczać klientom pełną gamę produktów i usług.

Materiały firmowe0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×