Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
  • 2
  • 0
  • 3067

Energia i białko w szczelnym balocie

bpi_agriculture

597 wyświetleń

blog-0899322001490620667.jpg

Gotowe kiszonki w balotach to nie tylko wygoda i oszczędność czasu rolnika, ale także bezpieczeństwo stosowania – zarówno, jeśli chodzi o skład i trwałość paszy, jak i skuteczność pakowania.

Jednak nie we wszystkich regionach kraju hodowcy mają nieograniczony dostęp do wysokowartościowych produktów towarzyszących i ubocznych przemysłu spożywczego, takich jak: wysłodki buraczane, młóto browarniane, czy wywary gorzelniane, które stanowią doskonałe źródło składników pokarmowych, są apetyczne, mlekopędne i efektywnie wspierają produkcję w sektorze bydła mlecznego i opasowego.

Wydajne i bezpieczne

Odpowiedzią na zapotrzebowanie na wydajne pasze objętościowe jest linia Balita. Kiszonki powstają z wysokojakościowych, kontrolowanych laboratoryjnie surowców, z wykorzystaniem innowacyjnej technologii pakowania. Sposób produkcji zapewnia ograniczenie strat spowodowanych wystąpieniem pleśni (co wyklucza skażenie mikotoksynami) i niezmienne właściwości organoleptyczne, co oznacza, że zwierzęta chętnie pobierają paszę i odpowiednio ją wykorzystują.

Innowacyjny sprzęt do owijania i stosowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że pasze z linii Balita charakteryzuje wysoka zawartość suchej masy, co podnosi ich wydajność i opłacalność stosowania. Balita adresowana jest do świadomych klientów, stawiających na minimalizowanie strat w produkcji i pełne wykorzystanie potencjału posiadanego inwentarza.
blogentry-153582-0-40973400-1490620602_thumb.jpg
Dopasowane do potrzeb
W ofercie linii znajduje się aż 7 produktów, skomponowanych zgodnie z potrzebami różnych gospodarstw. Są to zarówno samodzielne surowce, jak i mieszanki komponentów energetycznych i białkowych, zbilansowane tak, by jak najefektywniej stymulować produkcję zwierzęcą.

Problem niewystarczającego areału uprawowego czy szkodników może relatywnie obniżyć korzyści z uprawy kukurydzy, dlatego w ofercie linii można znaleźć m.in. kiszonkę z całych roślin kukurydzy. Przy złym terminie zbioru czy niewłaściwej sile zgniotu ilość możliwej do wykorzystania energii z kiszonek może zostać znacząco obniżona, wówczas warto wzbogacić dawkę o zakiszone, gniecione ziarno kukurydzy, z gwarancją, że jest ono wolne od trucizn wytwarzanych przez grzyby. Można je również z powodzeniem wykorzystywać w dawkach dla trzody chlewnej.

Jakość i trwałość

Wybór gotowych pasz objętościowych, balotowanych w technologii folia & folia, to inwestycja w rozwój i poprawę parametrów produkcji oraz zdrowie stada. Balita to gotowe rozwiązania, do stosowania cały rok, odpowiednie dla potrzeb każdego gospodarstwa. Prawidłowo składowane zachowują przydatność do użycia nawet przez dwa lata od daty produkcji.

blogentry-153582-0-93402400-1490620628_thumb.jpg


Skuteczne pakowanie

Standardowe bele z kiszonką na rynku są owinięte siatką i folią.

W Balitach wartości odżywcze kiszonek chronią dwie 5-warstwowe, wydmuchiwane folie: Agribale – folia zastępująca siatkę oraz folia od owijarki Polybale.
BALITY TO JEDYNE NA POLSKIM RYNKU BELE OWINIĘTE W SYSTEMIE FOLIA & FOLIA!

Stosując folię Agribale zamiast siatki, uzyskujemy następujące korzyści:
– dzięki dodatkowym warstwom folii zamiast siatki, kiszonka jest lepiej chroniona przed dostępem tlenu. Uzyskujemy dzięki temu lepszą szczelność bel i co za tym idzie lepszą, jakość kiszonki bez ryzyka strat czy pleśni;
– jeżeli Bality otwieramy zimą, folia Agribale w odróżnieniu od siatki nie przymarza do kiszonki co wyklucza straty i ułatwia otwieranie bel;
– folię Agribale można oddać do recyklingu razem z folią do owijarki Polybale. Nie trzeba rozdzielać odpadu na folię i siatkę, jak ma to miejsce w przypadku owijania siatką i folią;
– Balita dzięki dodatkowym warstwom folii jest bardziej odporna na uszkodzenia podczas składowania (uszkodzenia powodowane przez ptaki czy koty) i transportu (przemieszczanie bel i praca chwytakiem).

blogentry-153582-0-82846100-1490620651_thumb.jpg

Folia do owijarki Polybale gwarantuje:
– Wysoką odporność na przebicie i rozdarcie – bele odporne na uszkodzenia mechaniczne;
– Filtr UV z gwarancją na 24 miesiące przechowywania bel;
– Klej zapewniający hermetyczne zamknięcie bel podczas składowania w szerokim zakresie temperatur powietrza;
– Odpowiedni, cylindryczny kształt Balit.

Balita owinięta w systemie folia & folia to lepsza, jakość kiszonki, ultra odporne bele na uszkodzenia mechaniczne, łatwe otwieranie bel, bezproblemowy recykling i transport bel oraz eliminacja strat kiszonki.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach www.balita.pl oraz www.polybale.com

Autor: Rafał Świecki, Paulina Biernatowska
Źródło: materiały firmowe0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×