Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Nowości na targach AGROTECH 2016: Opryskiwacz sadowniczy o małym wydatku cieczy VENTIS

agrofoto

647 wyświetleń

blog-0585860001487147053.jpg

Ochrona roślin to szczególne wyzwanie dla producentów maszyn rolniczych, obecne restrykcje związane ze stosowaniem środków chemicznych oraz oczekiwania rolników i sadowników wobec skuteczności zabiegów i komfortu obsługi maszyn, wymagają coraz bardziej zaawansowanych technik opryskiwania przy niskich wydatkach cieczy. Firma KUHN wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom z nowym opryskiwaczem sadowniczym VENTIS.

VENTIS wyróżnia się na rynku opryskiwaczy sadowniczych innowacyjnymi rozwiązaniami, które niosą ze sobą wiele korzyści dla użytkownika:

  • Bardzo dokładna penetracja i pokrycie liści, dzięki rozpyleniu cieczy roboczej na bardzo drobne, jednorodne krople,
  • Mniejsze dawki oprysku - wymagana objętość cieczy roboczej to zaledwie 150 – 200 l,
  • Ograniczenie ilości stosowanych środków ochrony roślin,
  • Mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika i mniejsze zużycie paliwa,
  • Mniejsze koszty serwisowe i konserwacyjne.


VENTIS w przeciwieństwie do tradycyjnych opryskiwaczy, zamiast pompy tłokowo-membranowej został wyposażony w pompę wirową 200 l, która zasila system dystrybucji cieczy przy niskim ciśnieniu do 3 barów. Obsługa serwisowa opryskiwacza została zdecydowanie zredukowana, ponieważ w tej maszynie nie występuje problem zatykania rozpylaczy, ani nie ma potrzeby wymiany membran.

W opryskiwaczu sadowniczym VENTIS, krople nie są wytwarzane pod wpływem ciśnienia pompy, ale dzięki wentylatorowi najnowszej generacji, który zapewnia dystrybucję cieczy do dyfuzorów z prędkością od 120 do 185 m/s. Dzięki specjalnej budowie dyfuzorów wyposażonych w zwężki Venturiego, ciecz robocza zostaje rozpylona na krople o bardzo małej średnicy. Zapewnia to dokładniejsze pokrycie masy wegetatywnej plantacji środkiem ochrony roślin i w rezultacie redukcję zużycia preparatu w przeliczeniu na hektar.
VENTIS to opryskiwacz zapewniający wyraźne oszczędności finansowe w ochronie plantacji krzewów jagodowych, winnic oraz sadów. Pozwala zmniejszyć ilość stosowanych środków ochrony roślin zgodnie z najnowszymi dyrektywami europejskimi dotyczącymi ochrony środowiska.

KUHN VENTIS 02.jpg

Klient wybierając maszynę odpowiednią dla swojej plantacji, może ją wyposażyć w pojedynczy lub podwójny wentylator odśrodkowy. W celu optymalizacji penetracji cieczy roboczej w głąb masy wegetatywnej plantacji, wentylatory są wyposażone w specjalne przystawki z dyfuzorami zapewniającymi skuteczne dotarcie bardzo drobnych kropli cieczy roboczej nawet do najbardziej zagęszczonych miejsc plantacji. Polietylenowa osłona kieruje pod ciśnieniem powietrze do poszczególnych dyfuzorów zapewniając jednolite rozpylenie cieczy.
W zależności od indywidualnych potrzeb klientów, dostępne są różne przystawki opryskowe. Zapewniają skuteczne i wygodne przeprowadzenie zabiegu ochrony roślin w każdych uprawach szpalerowych oraz możliwość oprysku od 2 do 6 rzędów w jednym przejeździe.


Opryskiwacz sadowniczy VENTIS zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce na Targach Warzywnictwa i Sadownictwa TWS 2017 w Warszawie w dniach 11 – 12 stycznia 2017.

Maszyna będzie dostępna w sprzedaży w ograniczonej ilości od stycznia 2017 r.

KUHN VENTIS 02.jpg0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×