Skocz do zawartości
News

News

Autorzy tego bloga

Ruszył serwis DoradztwoSadownicze.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

338 wyświetleń

agrosimex_logo.jpg


Od 17 stycznia 2011 w internecie funkcjonuje nowy portal dedykowany sadownikom. Można w nim znaleźć liczne porady ilustrowane filmami. Celem autorów serwisu jest dostarczanie sadownikom najnowszej profesjonalnej wiedzy oraz aktualnych informacji niezbędnych w prowadzeniu sadu.

Portal DoradztwoSadownicze.pl powstał w dziale techniczno-naukowym firmy Agrosimex. Pomysł na stronę zrodził się w 2010 roku. Doradcy sadowniczy, którzy do tej pory dzielili się swoją wiedzą głównie podczas osobistych spotkań z sadownikami, postanowili przenieść swoje porady do internetu. Dzięki temu chcą dotrzeć do znacznie większego grona odbiorców.

W portalu znaleźć można artykuły na tematy, które aktualnie interesują sadowników (w styczniu jest to cięcie jabłoni i gruszy). Autorzy starają się zilustrować każdy artykuł krótkimi filmami instruktażowymi oraz zdjęciami. Serwis umożliwia także komentowanie artykułów oraz prowadzenie dyskusji. To pole na którym sadownicy będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami.

Poprzez DoradztwoSadownicze.pl będzie można zdobyć także najświeższe informacje o aktualnych zagrożeniach w sadzie oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Komunikaty o infekcjach będą wzbogacone o szczegółowe informacje o stosowaniu środków ochrony roślin, które przygotowywane będą w oparciu o dane spływające z sieci stacji pogodowych. Z kolei komunikaty o występowaniu i zwalczaniu szkodników, będą opracowywane na podstawie informacji zbieranych z trapów i pułapek feromonowych, z uwzględnieniem progów ich ekonomicznej szkodliwości.

Częścią portalu jest również prognoza pogody. Przygotowuje ją Uniwersytet Warszawski na podstawie modeli matematycznych. Można w niej znaleźć informacje o temperaturze, opadach, ciśnieniu, zachmurzeniu, sile i kierunku wiatru. Na razie prognoza jest dostępna tylko dla regionu grójeckiego, ale redakcja serwisu zapowiada rozszerzenie jej zasięgu. Strona z pogodą dostępna jest także bezpośrednio pod adresem Pogoda.Agsoimex.pl.

Strona DoradztwoSadownicze.pl jest ciągle rozwijana. Poza artykułami, które powstają na bieżąco, portal rozwija kolejne projekty. Wkrótce uruchomiona zostanie także interaktywna wyszukiwarka środków ochrony roślin.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×