Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

CNH Industrial gości Miguela Ariasa Cañete, unijnego komisarza ds. polityki klimatycznej i energetycznej

AF_Mirek

277 wyświetleń

blog-0842385001475650216.jpg

Unijny komisarz do spaw polityki klimatycznej i energetycznej Miguel Arias Cañete zapoznał się z wkładem firmy i jej marki pojazdów użytkowych Iveco w stworzenie zrównoważonego i ekologicznego systemu transportu .


Dziś Miguel Arias Cañete, unijny komisarz ds. polityki klimatycznej i energetycznej, odwiedził madrycki zakład firmy CNH Industrial, w którym są produkowane pojazdy użytkowe o dużym tonażu. Powitał go Pierre Lahutte, członek grupy zarządzającej i prezes ds. marki Iveco.

Podczas wizyty komisarz Arias Cañete zapoznał się z procesem produkcji, któremu przyświeca cel maksymalnej efektywności i troski o środowisko naturalne, a także z najnowszymi pojazdami marki Iveco produkowanymi w Madrycie, szczególnie z nowym Stralis NP („Natural Power“). Ów pojazd jest wyposażony w silnik napędzany gazem ziemnym, co umożliwia znaczne ograniczenie emisji spalin przy niższych kosztach eksploatacji.

Głównymi tematami poruszonymi podczas wizyty były ochrona środowiska naturalnego i efektywność energetyczna, w tym także wykorzystanie alternatywnych źródeł energii takich jak gaz ziemny i biometan. Produkowany w Madrycie nowy Stralis NP w wersji zasilanej skroplonym gazem ziemnym (LNG) jest tego znakomitym przykładem, gdyż jego zasięg wynosi 1500 km, co jest aktualnie najlepszym rezultatem w branży pojazdów użytkowych o dużym tonażu zasilanych z alternatywnych źródeł energii.

Obecnie gaz ziemny jest jedyną poważną alternatywą wobec tradycyjnych paliw i cechuje go szeroki zakres potencjalnych zastosowań. Stanowi on pomost ku paliwom uzyskiwanym ze źródeł odnawialnych, jak np. biometan uzyskiwany w procesie uszlachetniania biogazu. Biometan jest w stanie zredukować emisję CO2 nawet o 100% bez konieczności modyfikacji istniejącej sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego lub dostępnych na rynku pojazdów zasilanych gazem ziemnym.

Na zakończenie wizyty Miguel Arias Cañete stwierdził: Pod koniec wizyty Miguel Arias Cañete powiedział:
- Z okazji siedemdziesiątej rocznicy powstania marki Pegaso, która stała się częścią historii Iveco i CNH Industrial, odwiedziłem zakład produkcyjny, w którym tradycja łączy się z innowacją, dzięki użyciu zaawansowanych technologii. To tu powstaje Stralis, model samochodu ciężarowego, który swoją pozycję lidera w branży pod względem stabilności zawdzięcza technologii LNG (gazu ziemnego w ciekłym stanie skupienia), która stanowi pomost prowadzący w kierunku wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w przemyśle transportowym.


Dziękując komisarzowi za złożenie wizyty, Pierre Lahutte stwierdził: „W Iveco od zawsze traktujemy priorytetowo kwestie ekologiczne i zrównoważonej gospodarki energetycznej przy konstrukcji naszych pojazdów, co unaoczniają nasze pojazdy zasilane gazem ziemnym. Byliśmy pionierem w branży pojazdów zasilanych gazem ziemnym i obecnie jesteśmy w tym segmencie europejskim liderem. Zrównoważony rozwój jest nieodłącznym składnikiem naszej działalności. Należymy przecież do grupy CNH Industrial, która po raz szósty z rzędu została wyróżniona tytułem branżowego lidera wg indeksów Dow Jones Sustainability Indices World and Europe.”0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×