Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Wydajność i wszechstronność w nowej, świeżej stylistyce

agrofoto

644 wyświetleń

blog-0574279001474629591.jpg

14 nowych modeli ciągników serii Profi marki STEYR zachwyca nie tylko swoim nowym wyglądem, ale także doskonałą wydajnością i wyjątkowym komfortem.

14 różnych modeli w nowej stylistyce
Rodzina ciągników Profi marki STEYR powiększyła się o modele o mocy 145 KM. W ten sposób klienci mogą wybierać spośród 14 modeli o zupełnie nowej stylistyce. Ciągniki serii Profi Classic z mechanicznymi zaworami hydrauliki zewnętrznej i niskim dachem wyróżnia wyśmienita funkcjonalność. Modele serii Profi mogą pochwalić się wyższym komfortem, podłokietnikiem z Multicontrollerem i wysoko położonym dachem. Innowacyjne ciągniki Profi CVT z bezstopniową przekładnią napędową i magistralą ISOBUS III zachwycają absolutnym komfortem jazdy przy sterowaniu ciągnikiem poprzez podłączone do niego narzędzie.

Wydajność w standardzie
Wszystkie ciągniki Profi posiadają na wyposażeniu najnowocześniejsze silniki ECOTECH. Seria ta obejmuje modele o mocy znamionowej od 116 do 145 KM, przy czym w głównym zakresie pracy silnika, mieszczącym się w przedziale od 1500 do 1900 obr/min, system PowerPlus firmy STEYR umożliwia uzyskanie dodatkowej mocy sięgającej nawet 34 PS. Ekologiczny układ neutralizacji spalin Hi-eSCR optymalizuje zużycie paliwa, a także poprawia osiągi i responsywność silnika. Jednocześnie pozwala sprostać wymogom normy emisji spalin Euro IV i zapewnia długotrwałą ekonomiczność użytkowania. Układ Hi-eSCR nie zawiera filtra cząstek stałych.
Bezstopniowa przekładnia pracuje oszczędnie i zapewnia komfort jazdy. Przy każdej prędkości jazdy silnik pracuje na optymalnych obrotach. Układ S-TRONIC steruje zmianami biegów i obrotami silnika w zależności od zapotrzebowania na moc. Dynamikę działania przekładni, zarówno przy sterowaniu za pomocą pedału, jak i Multicontrollera, można ustawić za pomocą dostępnych trzech poziomów reakcji przekładni. Wytrzymała przekładnia napędowa z podwójnym sprzęgłem zapewnia przenoszenie mocy bez przerw.
Prosty w obsłudze system zarządzania wałami odbioru mocy zwiększa komfort pracy dzięki automatycznemu włączaniu i wyłączaniu wału odbioru mocy przy podnoszeniu i opuszczaniu przednich i tylnych narzędzi hydraulicznych. Łagodny rozruch umożliwia płynne uruchomienie podłączonych narzędzi. Wbudowanie przedniego wału odbioru mocy i przedniego układu zawieszenia narzędzi w przedniej części ciągnika umożliwia zachowanie niewielkiego odstępu pomiędzy osią przednią a przednim układem zawieszenia narzędzi.

Steyr_6145_Profi_seeder_low res.jpg

Zadowolenie z wyższego poziomu komfortu
Komfortowa, dobrze wyciszona kabina z regulowaną amortyzacją, układem EASY-TRONIC firmy STEYR, klimatyzacją, zestawem stereo HiFi i systemem głośnomówiącym z technologią Bluetooth zapewnia wyjątkowy komfort w kabinie ciągnika Profi podczas długich dni roboczych. W ofercie są trzy wersje foteli: z materiałową lub skórzaną tapicerką. Luksusowy fotel „Maximo Evolution" ze skórzaną tapicerką w wariancie dla operatora i instruktora, ogrzewanym siedzeniem i wentylacją, jak również aktywnym zawieszeniem z automatyczną regulacją idealnie dostosowuje się do potrzeb operatora. W wariancie kabiny Aktiv-Luxury dostępny jest pasujący do niego skórzany fotel pasażera. Operator ma nieograniczony widok w zasięgu 360°: dzięki 4-słupkowej kabinie, dużej przeszkolonej powierzchni, oknu dachowemu i jednoczęściowej szybie przedniej. Jednoczęściowa szyba przednia zapewnia ponadto optymalną widoczność narzędzi montowanych z przodu oraz przedniego ładowacza. Również widoczność przyłączy tylnych jest bez zarzutu. Elektrycznie podgrzewane i regulowane lusterka zewnętrzne zapewniają zawsze optymalną widoczność nawet szerokich narzędzi. Maksymalnie 16 reflektorów roboczych z diodami LED o natężeniu światła po 2000 lumenów zamienia noc w dzień. Udoskonalona oś przednia i większy rozstaw osi zwiększają komfort jazdy po drogach i trakcję przy pracy w polu. Promień skrętu maszyny wynosi 5,4 m. Oznakowane różnymi kolorami przyłącza hydrauliczne ciągników serii Profi znajdują się z lewej i prawej strony górnego wahacza.

Prosta i intuicyjna obsługa
W ciągnikach serii Profi i Profi CVT z monitorem S-TECH z powodzeniem można korzystać z systemów agrotechniki precyzyjnej. Dzięki temu można na przykład z łatwością sterować pracą narzędzi kompatybilnych z magistralą ISOBUS II, a w nowych modelach Profi CVT z magistralą ISOBUS III, podłączyć automatyczny układ prowadzenia oraz obsługiwać ciągnik. W ten sposób transfer danych sterujących pomiędzy ciągnikiem a urządzeniem osiągnął nowy poziom.
W modelach Profi i Profi CVT posiadają na wyposażeniu system Easy-Tronic II, umożliwiający intuicyjny zapis czynności wykonywanych w funkcji przebytej odległości lub czasu. Intuicyjną konfigurację systemu Easy- Tronic II zapewnia monitor S-Tech 700. Funkcję tę można z łatwością włączać i wyłączać za pomocą przycisku na Multicontrollerze. Intuicyjny pulpit sterowania (ICP) umożliwia sterowanie pracą przedniego i tylnego układu zawieszenia narzędzi oraz obsługę innych funkcji ciągnika. Przyciski są w logiczny sposób rozmieszczone na rysunku ciągnika. Pokrętła do precyzyjnej regulacji układu zawieszenia narzędzi znajdują się pod podłokietnikiem. Modele Profi i Profi CVT są również przygotowane do korzystania z systemów S-Tech i S-Guide. Monitor z kolorowym ekranem dotykowym S-Tech 700 służy zarówno jako źródło informacji, jak i intuicyjne urządzenie do wprowadzania. Umożliwia to proste sterowanie wykonywanymi czynnościami i monitorowanie ich. Dzięki zamontowanemu w maszynie systemowi nawigacji GPS RTK i firmowej sieci RTK układ automatycznego prowadzenia S-Guide pozwala kierować ciągnikiem z dokładnością do 2,5 cm.

Nowy ciągnik serii Profi w telegraficznym skrócie:

 • Nowa, dynamiczna stylistyka
 • Przestronna, najbardziej komfortowa w swej klasie kabina
 • Trzy różne wersje fotela: z tapicerką materiałową lub skórzaną
 • Niski poziom hałasu, wynoszący zaledwie 69 dB (A), umożliwia bezstresową pracę i rozmowy telefoniczne.

 • Maksymalnie 16 reflektorów roboczych z diodami LED zapewnia idealne oświetlenie w zasięgu 360°.
 • System zarządzania skrętem na uwrociach Easy-Tronic II umożliwia automatyzację przebiegu prac zależnie od czasu i drogi.
 • Ergonomiczna obsługa dzięki podłokietnikowi z Multicontrollerem.
 • Amortyzacja kabiny i osi przedniej zapewniają jeszcze większy komfort.
 • Układ PowerPlus pozwalający zwiększyć moc nawet o 34 PS.
 • Bezstopniowa przekładnia napędowa o najwyższym współczynniku sprawności mechanicznej
 • Maks. 3 biegi WOM-u w trybie mocy lub


oszczędzający paliwo bieg Eco
 • S-TRONIC do automatycznego sterowania jazdą
 • System agrotechniki precyzyjnej S-Tech - zawsze o krok do przodu dzięki poniższym elementom:

 • Monitor S-TECH z ekranem dotykowym
 • ISOBUS II
 • ISOBUS III w modelu Profi CVT
 • System prowadzenia S-Guide0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×