Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Rozgrywki polowe w Pągowie 2016 – Centralne Dni Pola BASF 2016

agrofoto

802 wyświetleń

blog-0336876001466505569.jpg

16 czerwca na polach BASF w Gospodarstwie Rolno – Nasiennym PAGRO odbyły się Centralne Dni Pola BASF 2016. Wydarzenie to obecne na stałe w kalendarzu cyklicznych imprez polowych było doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z rolnikami i zaprezentowania w praktyce oferowanych przez nas rozwiązań w ochronie zbóż i rzepaku.

W tym roku w Pągowie firma BASF spotkała się z ponad 600-osobową grupą rolników oraz przedstawicieli firm partnerskich i w klimacie EURO 2016 pokazała m.in. „jak zostać Mistrzem w uprawie rzepaku”. Zaprezentowała także nowego „gracza”, który dołączył w tym sezonie do „drużyny”. Jest nim jesienna nowość Butisan® + IguanaTM Pack – kompleksowe rozwiązanie w ochronie herbicydowej rzepaku. Dzięki połączeniu dwóch produktów – Butisan® Star Max i IguanaTM otrzymano kompletne rozwiązanie, składające się z 6 substancji czynnych, łączących w sobie działanie nalistne i doglebowe, przeznaczone do stosowania w różnych terminach i zwalczające szerokie spektrum uciążliwych chwastów, w tym fiołka, chabra, przytulię i bodziszka.

Po wysłuchaniu prezentacji uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy i ruszyli do zlokalizowanych na poletkach stacji uprawowych, aby osobiście przekonać się o skuteczności omawianych rozwiązań w ochronie rzepaku i zbóż.
Na stacji poświęconej rzepakowi prezentowano technologię ochrony Clearfield®, która w Polsce zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Rolnicy mogli zaobserwować jej zalety w porównaniu z konwencjonalną ochroną herbicydową. W tym sezonie, w warunkach jesiennej suszy i późnych wschodach rzepaku, technologia Clearfield® sprawdziła się znacznie lepiej, widoczne było to chociażby w obsadzie roślin rzepaku. W tym roku do grona firm oferujących odmiany rzepaku w tej technologii dołączyła firma Euralis.

Centralne Dni Pola BASF 2016_2.jpg

Rolnicy mogli także zaobserwować efekty stosowania różnych systemów ochrony pszenicy ozimej. Jedną z propozycji BASF jest system 3-zabiegowej ochrony przed chorobami oparty na produktach: Capalo® 337,5 SE, Adexar® Plus, Osiris® 65 EC – w tym sezonie szczególnie polecany przez firmę z uwagi na konieczność ochrony kłosa.

Ciekawą stacją była również prezentacja ochrony herbicydowej produktem Biathlon® 4D, gdzie oprócz różnic w terminie zabiegu, rolnicy mieli również możliwość porównania produktu z rozwiązaniami stosowanymi w praktyce. Dodatkowo można było zaobserwować, jaki wpływ na działanie produktu miały przymrozki po jego zastosowaniu, co w wielu przypadkach rolnicy odczuli w tym roku na własnej skórze.

Rzepak_Clearfield (odmiana CL, przedplon odmianakonwecjonalna)_male.jpg

Ponadto, uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z projektem Bioróżnorodność oraz technologią biodegradowalnego tworzywa ecovio®. Głównym obszarem zastosowania ecovio® jest produkcja folii, na przykład w postaci worków na bioodpady, torebek foliowych podwójnego przeznaczenia (najpierw jako torby na zakupy, następnie do zbierania bioodpadów) lub folii rolniczych.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×