Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Pokazy Merlo Polska: multifuncyjny Multifarmer MF 40.7 CS

blog-0429016001465474131.jpg

20 maja bieżącego roku w Łącku odbyły się pokazy polowe zorganizowane przez Firmę Merlo Polska. Podczas pokazów został zaprezentowany nowy produkt tego światowego lidera w produkcji ładowarek teleskopowych, ładowarka Merlo Multifarmer MF 40.7 CS.

Maszyna ta łączy w sobie cechy tradycyjnej teleskopowej ładowarki rolniczej i ciągnika, pozwalając uzyskać niespotykane rezultaty. Jest odpowiednia do wykonywania wszystkich prac w gospodarstwie rolnym, takich jak przemieszczanie, podnoszenie, transportowanie ładunków i operowanie osprzętem, które jednocześnie oferuje najwyższą wydajność prac wykonywanych przez tradycyjne ciągniki (holowanie i uprawa roli).

W pokazach w Łącku ładowarka Merlo pracowała z następującymi maszynami: kosiarką dyskową SAMASZ KT 301H, przetrząsaczem SAMASZ P4-531 i zgrabiarką SAMASZ Z-410 oraz prasą Lely WELGER RP 245.

blogentry-153152-0-89316600-1465474076_thumb.jpg

Parametry MULTIFARMER:
– Zawieszenie oparte na ramie rurowej oraz obniżone mocowanie wysięgnika, które powoduje proporcjonalne rozłożenie masy maszyny i eliminuje konieczność stosowania przeciwwagi.
– Układ hydrauliczny – pompa wielotłoczkowa z systemem Flow Sharing optymalnie zestrojona z jednostką napędową zapewnia efektywne wykorzystanie energii i niskie zużycie paliwa.
– Silnik chłodzony cieczą, 4-cylindrowy silnik Diesla marki DEUTZ spełniający normy spalin TIER 4i.
– Przekładania CVTronic zapewniająca płynne przyspieszanie bez przerw w dostarczaniu momentu obrotowego.
– Wysoki prześwit zapewnia specjalna obudowa mostów napędowych, natomiast doskonała widoczność z kabiny jest możliwa dzięki niskiemu zawieszeniu wysięgnika.
– Kabina o szerokości użytkowej wewnętrznej 995 mm jest wyposażona w układ zawieszenia pneumatycznego „CS”. Układ ten zapewnia operatorowi lepszy komfort jazdy w każdych warunkach eksploatacyjnych.
– System MCDC to Dynamiczna Kontrola Obciążenia Merlo do automatycznego rozpoznawania osprzętu oraz dynamicznej kontroli obciążenia. System wyświetla w czasie rzeczywistym ustawienie geometryczne maszyn oraz wskaźnik stabilności (liczbowo oraz graficznie za pomocą diody LED). W oparciu o wskaźnik stabilności sterownik elektroniczny dostosowuje system zabezpieczający przed wywróceniem, maksymalizując prędkości robocze wysięgnika w celu zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa.
– Rama zbudowana w oparciu o konstrukcję jednobelkową z integrowanym zbiornikiem oleju hydraulicznego. Grubość blach oraz konstrukcja zostały opracowane w sposób maksymalizujący sztywność skrętną oraz optymalizujący rozkład obciążenia, tak aby zagwarantować doskonałe zachowanie maszyny zarówno podczas przejazdu, jak i pracy.
– Mosty napędowe z przekładniami epicykloidalnymi gwarantują wytrzymywanie dużych obciążeń maszyny oraz przełożeń napędu.
– Poziomowanie ramy gwarantuje ustawienie poziome maszyny również na podłożach nachylonych, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
– Układ tłumienia drgań BSS (opcjonalnie) ma za zadanie osłabiać pochodzące od nierówności podłoża drgania przenoszone na ładunek, maszynę jak i na operatora. Stosując ten system przedłuża się żywotność maszyny, ponieważ tak szybko nie wyrabiają się pracujące tuleje i sworznie.

blogentry-153152-0-36740900-1465474079_thumb.jpg

Więcej informacji na stronie Merlo Polska.

Źródło: materiały firmowe0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×