Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

25-lecie firmy Agrosimex

blog-0916962001464174097.jpg

Rok 2016 jest wyjątkowy dla Wiesławy i Leszka Barańskich – założycieli firmy Agrosimex, która właśnie obchodzi 25 lat funkcjonowania na polskim rynku.

25 lat historii
Firma państwa Barańskich powstała w 1991 r. Na zorganizowanej 5 kwietnia konferencji prasowej przedsiębiorcy opowiadali o początkach działalności, poszczególnych latach pracy i ich wpływie na aktualną pozycję spółki.

Agorsimex należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin. Z sukcesami pracuje na tę pozycję w segmencie nawozowym. Powstał na początku lat 90. w małej miejscowości Górki k. Mogielnicy. Jest to firma z wyłącznie polskim kapitałem, od samego początku ma charakter rodzinny. Założyciele – Wiesława i Leszek Barańscy – postawili na współpracę z uznanymi producentami środków ochrony roślin oraz fachową i nowoczesną obsługę klienta. Dzięki licznym inwestycjom systematycznie zwiększała się sprzedaż, poprawiał dział obsługi klienta, a w konsekwencji poszerzało się terytorium działania przedsiębiorstwa.

blogentry-153152-0-15485000-1464174072_thumb.jpg

Agrosimex dziś
Dzisiaj firma (również w swoich filiach) zatrudnia 240 pracowników, posiada wyspecjalizowane magazyny (do 20 tys. palet, w tym wysokiego składowania) oraz własną flotę transportową dostosowaną do przewozu niebezpiecznych substancji i materiałów. Swoim klientom ma do zaoferowania aż 7 tys. produktów, w tym: środki ochrony roślin, środki pomocnicze, nawozy, akcesoria i sprzęt ogrodniczy, odzież roboczą i ochronną oraz środki ochrony indywidualnej.

Ważną rolę w polityce firmy odgrywa sprzedaż hurtowa. Agrosimex dostarcza produkty na terenie całej Polski. Sprzedaż detaliczna również jest możliwa, ale w regionie bezpośredniego działania firmy oparta jest na własnej sieci handlowej (35 sklepów detalicznych) oraz sklepach patronackich (28).

Firma aktywna i doceniana w branży
Agrosimex jest stałym gościem na najważniejszych imprezach targowych i wystawienniczych. Jest też organizatorem konferencji i sympozjów dla swoich klientów. W 2011 r. podjęła się organizacji wielkiego przedsięwzięcia – Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w EXPO XXI w Warszawie.

Produkty firmy są doceniane, otrzymują prestiżowe wyróżnienia i nagrody. Jednym z przykładów jest nagroda Zielony Laur Konsumenta oraz wyróżnienie Firmowy Hit Roku Raportu Rolnego dla nawozu do poprawy żyzności gleby. Ten sam produkt w 2011 r. otrzymał dyplom na Targach Agrotech w Kielcach.

blogentry-153152-0-64473900-1464174070_thumb.jpg

Święto nie tylko Agrosimexu
W tym roku właściciele obchodzą również 10-lecie Infokarty – systemu sygnalizacji infekcji parcha jabłoni. Jest to system przeznaczony dla sadowników, oparty na komunikacji SMS-owej. Realizowany jest w oparciu o własne stacje METEO, sporetrapy i pułapki do odłowu szkodników owadzich, instalowane w gospodarstwach sadowniczych w rejonie działania firmy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej agrosimex.pl.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×