Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Kramp Groep dumny z osiągniętego wyniku

agrofoto

423 wyświetleń

blog-0570286001463472051.gif

Kramp Groep może patrzeć wstecz na rok 2015 z poczuciem satysfakcji. Pomimo trudnego i wymagającego rynku firma odnotowała 5% wzrost obrotu do kwoty 699 milionów Euro. Zysk operacyjny (EBITDA) wzrósł niemal o 20% do blisko 81 milionów Euro. Kramp Groep dąży do uzyskania obrotu w wysokości 1 miliarda Euro w 2020 roku.

„Jestem dumny nie tylko z pozytywnych wyników, o których informujemy, ale także z zaangażowania wykazywanego przez naszych pracowników. W ciągu ostatniego roku przeprowadziliśmy badanie satysfakcji wśród naszych pracowników i uzyskaliśmy wynik 7.8 jako pracodawca. To stawia nas na czele firm w Europie i jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia”, mówi Eddie Perdok, CEO Kramp Groep.

Tytułem raportu rocznego jest ‘Inwestycja w przyszłość’. „Kramp Groep chce dalej rozwijać się jako firma i osiągnąć obrót w wysokości 1 miliarda euro. Jeśli chcemy osiągnąć ten cel to nadal musimy być zaangażowani w inwestycje i musimy mieć pewność, że na przykład nasze systemy informatyczne są na to gotowe. Inwestujemy także w nasze magazyny, dzięki czemu szybko i niezawodnie możemy dostarczyć wszystko czego potrzebują nasi klienci, oraz w e-commerce co pozwala naszym klientom szybciej i łatwiej odnaleźć produkty. Ponadto inwestujemy w partnerstwo; w budowę, utrzymanie i rozwijanie relacji z naszymi klientami i dostawcami. Oczywiście inwestujemy także w naszych ludzi. Zachęcamy ich do rozwijania się i wspieramy ich w tym procesie. To sprawia, że wciąż idziemy do przodu jako organizacja”, dodaje Perdok.

Rozwój rynku

Podobnie jak w ubiegłym roku, firma opublikowała imponujące dane na terenie swoich rozwijających się rynków. We Francji oraz w Rosji nastąpił niemal 20% wzrost Kramp Groep. Na obszarze południowej Europy także zanotowano dobry wynik, przy znacznym wzroście w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech, podobnie jak w krajach Europy Wschodniej, w tym w Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Wzrost w już działających krajach był nieco mniejszy. Kraje takie jak Polska, Niemcy czy Dania miały za sobą rok pełen wyzwań, co można przypisać do lokalnej sytuacji rynkowej. Jednakże udział rynku w tych krajach wciąż wzrasta.

Prognozy

Mimo że perspektywy dla rynku nie są szczególnie pozytywne, to Kramp Groep oczekuje kontynuacji tendencji wzrostowej z około 5% przyrostem w roku 2016. Dalszego wzrostu oczekuje się główne w Europie Południowej i Wschodniej. Ponadto oczekuje się dalszych korzyści wynikających z fuzji Kramp i Grene.
Inwestycje na rok 2016 wynoszą łącznie 30 mln Euro. Planowane są rozbudowy, w tym magazynu w Varsseveld. W sumie 9.000.000 Euro zostanie zainwestowanych w IT oraz e-biznes.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×